HVOB prezentują nowy utwór – „The Lack Of You”

Po czterech albumach studyjnych i jednym albumie koncertowym, HVOB wyda wkrótce swój szósty album. Duet zrywa z tradycją wydawania całego albumu po wcześniejszym wydaniu kilku singli. Osiem utworów z „TOO” ukazuje się pojedynczo i sporadycznie już od kilku miesięcy. The Lack Of You jest siódmą częścią, w związku z czym do odkrycia pozostał już tylko jeden utwór. Wraz z premierą ostatniego poznamy całość, zarówno w wersji cyfrowej, jak i fizycznej. Album „TOO” będzie dostępny w wersji cyfrowej i winylowej 8 kwietnia. Wersja CD ukaże się 29 kwietnia.

The Lack Of You to mocna sekcja rytmiczna napędzana przez werbel i pulsujący bęben basowy stanowiące oś wokół której zbudowane są melodyjne, elektroniczne tekstury. Powstała w ten sposób produkcja jest zaraz gwałtowna w odczuciu, ale kojąca w działaniu. Całość spina wyjątkowy wokal Anny Mueller, który łączy się z filmowymi smyczkami.

„TOO” jest jednocześnie najostrzejszym i najłagodniejszym albumem HVOB do tej pory. Album eksploruje skrajności w zakresie koncepcji, treści i dźwięku. Anna Müller i Paul Wallner eksplorują przestrzeń pomiędzy determinacją i zwątpieniem. „TOO” to gniewny, czuły, wrażliwy, zdeterminowany głos pokolenia poszukującego sensu życia.

Tekstowo „TOO” jest poświęcony stanowi umysłu pokolenia poszukującego wewnętrznej i zewnętrznej tożsamości: album oddaje życie w dychotomii własnych i cudzych oczekiwań, w poczuciu, że nie spełnia się tych oczekiwań, w ponawianych próbach uwolnienia się od nich.