Maria Callas live – czyli zremasterowane nagrania z lat: 1949-1964

Maria Callas live – czyli zremasterowane nagrania z lat: 1949-1964 – od 15 września w sprzedaży!

Warner Classics upamiętnia 40 rocznicę śmierci Marii Callas – diwy wszechczasów – zestawem płyt z nagraniami jej występów na żywo.

Czterdzieści lat temu, 16 września 1977 roku w Paryżu zmarła Maria Callas, grecka śpiewaczka operowa miała wówczas zaledwie 53 lata. Uważa się ją za primadonnę stulecia, gdyż w oczach kolejnych pokoleń zmieniła oblicze opery. Jej legenda nigdy nie wyblakła – pozostaje najlepszą śpiewaczką, niezrównaną diwą, ikoną stylu i elegancji, której prywatne życie było równie dramatyczne jak bohaterek, które tak ekspresyjnie przedstawiała na scenie.

Upamiętniając 40. rocznicę jej śmierci, Warner Classics prezentuje Maria Callas Live: Remastered Edition: luksusowo wydany box zawierający 42 płyty CD (dostępny także jako cyfrowy plik do pobrania oraz w mediach streamingowych). W zestawie znajdziemy zarówno nagrania ze spektakli operowych, jak i recitale wybitnej sopranistki, a także dwanaście wykreowanych przez nią na scenie niezapomnianych ról, jakie stworzyła, a których nigdy nie nagrała w studio. W ostatnim czasie w Studio Art & Son w Paryżu zremasterowano dwadzieścia kompletnych oper i pięć recitali, które nagrano na Blu-Ray, przy zachowaniu najwyższej jakości materiałów źródłowych – pochodzących z oryginalnych analogowych taśm i przy użyciu najnowocześniejszej technologii.