22 listopada 2012, nakładem No Sanctuary Records wychodzi drugi album zespołu Gars!

“Gruzy absolutu, rewizja symboli” to druga płyta trójmiejskich Garsów na której jest wolniej, ciemniej i bardziej depresyjnie. Mocno osadzona sekcja i soczyste gitary tworzą gęstą, duszną atmosferę i emocjonalny ciężar za sprawą tekstów o dramacie człowieka w trakcie konfliktów. Gars łączy melancholię ze wściekłością. Słychać, że odrobili lekcję ze znajomości takich post metalowych zespołów, jak Amen Ra czy Neurosis. Wciąż słychać u nich echa fascynacji francuską sceną screamo z Le pre je ou souis mort na czele ale także echa gitarowej alternatywy sprzed dwóch dekad typu Shellac czy Fugazi. Korzeniami natomiast mocno sięgają nowojorskiego hardcore’a spod znaku Biohazard.

Tym, co wyróżnia nową płytę Gars na scenie post hardcore/metal jest osiągnięte brzmienie. Klasyczne gitary i wzmacniacze, minimalna ilość efektów i postprodukcji sprawiły, że Garsi w 2012 roku brzmią żywcem jak z lat 90. To też pewnie sprawiło, że miksu i masteringu płyty podjął się twórca brzmienia Nirvany, Skin Yard czy Mudhoney – Jack Endino.

Trójmiejscy muzycy nie bali się zaprosić do współpracy przy nagraniach tak różnych osób, jak Konrad Siedlecki z Radia Bagdad, Marzena Drzeżdżon z Empire, Asia Kucharska z Kiev Office czy Krzysztof Jakub Szwarc z zespołu Nieszksypczrze, który dograł niezwykłe partie altówki. 

Gars – powstali w Trójmieście w 2008. Nagrali: EP-kę „Numer Zero” (2008), longplay „Gdzie akcja rozwija się” (2011). Zagrali masę żywiołowych koncertów, również z takimi zespołami jak: L’esprit du clan, Blindead, Reka, Escarres, Broken Betty.

Trasa Gars promująca płytę:

22.11.2012 – Desdemona – Gdynia + Gods own prototype (premiera)

23.11.2012 – Cytawa Cafe – Pruszcz Gdański + Hold back the day, Dead saints bitch

24.11.2012 – Od Nowa – Toruń + Thesis, Vidian

25.11.2012 – Spichelrz – Kwidzyń + Hold back the day

Źródło: Fantom Media

Więcej info:

www.facebook.pl/thegarsi

www.gars.com.pl