Access Denied w zagranicznej wytwórni! Płyta „Touch Of Evil” już w sprzedaży!

Trójmiejski Access Denied, grający rasowy heavy metal inspirowany dokonaniami Iron Maiden i Judas Priest podpisał kontrakt z wytwórnią Pitch Black Records. Druga płyta zespołu zatytułowana “Touch Evil” która od pewnego czasu jest dostępna w Polsce zyskała zagranicznego wydawcę i dystrybutora, dzięki któremu album trafił w ubiegłym tygodniu do sprzedaży w całej Europie. Zespół intensywnie koncertuje, ma na swoim koncie występy u boku m.in Nazareth, Ripperem Owensem (ex-Judas Prest), Cult Of Luna oraz największych artystów polskiej sceny rockowej.

Na krążku, wyprodukowanym przez Arka “Maltę” Malczewskiego (znanego ze współpracy z Behemoth) znalazło się 8 utworów oraz intro:

1) Intro

2) Messenger Of Death

3) Suicide Mind

4) One Night

5) Secret Place

6) Don t Tell Me

7) My Dreams

8) Violence Of Mind

9) Touch Of Evil

Utworu “Secret Place” można posłuchać tutaj:

Krótka historia:

Trójmiejska kapela Access Denied powstała na początku roku 2003, od początku swojej działalności zespół wzorował się na takich grupach jak Iron Maiden czy Judas Priest i tradycyjnemu graniu jest wierny do dziś. Grupa regularnie koncertuje od 7 lat a na swoim koncie ma wspólne koncerty gwiazdami polskiej sceny Ira, Kat, Tsa, Mech, Rootwater, Turbo, Hunter, Jelonek jak również światowej o.d Saxon, Timm Ripper Owens (Ex Judas Priest),Nazareth, Thunderbolt, Crime Of Pasion, Cult Of Luna i inni oraz koncerty w skandynawii…

W lutym 2008 zespól nagrał singiel, który promuje pierwszy album „The Memorial” krążek zbiera dobre oceny w Polskiej prasie tak jak Hmp, Hard Rocker,Top Guitars jak i zagranicznej.  W marcu 2009 nakręcono kolejny teledysk do utworu „No Mans Land”. Album został doceniony przez amerykańską wytwórnię 272 Records i Numer „Give Me Rock” ukazał się zza oceanem na składance „Kill City 22”. Na przełomie lipca i sierpnia 2011 grupa zamknęła się w studiu i zaczęła prace nad nowym albumem „Touch Of Evil” za miks i mastering odpowiadał Arek „Malta” Malczewski Album ukaże się 6 listopada 2012 w Europie.

Źródło: Fantom Media

Więcej informacji: www.accessdenied.metal.pl www.facebook.com/pages/Access-Denied/116110721781098 www.pitchblackrecords.com www.facebook.com/pitchblackrecords