Afro Kolektyw i Crab Invasion w Scenie Opium

Afro Kolektyw to zespół, za którym trudno nadążyć. Zadebiutowali w 2001 roku hip-hopową „Płytą pilśniową”, jednak w przeciwieństwie do pozostałych polskich składów, jako jedyni grali organicznie – z udziałem żywych instrumentów zamiast sampli. Kolejne płyty („Czarno widzę” oraz „Połącz kropki”) przyniosły ze sobą muzykę z pogranicza jazzu, funku i elektroniki. Jednak wraz z nadejściem nowej dekady, Kolektyw dokonał zaskakującego przewrotu stylistycznego: odeszli od rapowania i wydali album o wymownym tytule „Piosenki po polsku”.

Czwarta płyta grupy ukazała się 20 stycznia 2012 r. nakładem Universal Music Polska. Pierwszy singiel ją promujący, „Wiążę sobie krawat”, dotarł aż do 4. miejsca Listy Przebojów Trójki. Kontrowersje rozpoczęły się wraz z zaprezentowaniem kolejnego utworu „Czasem pada śnieg w styczniu” – tak śmiała rewolucja nikogo nie pozostawiła obojętnym. Ostatecznie wydawnictwo okazało się dla fanów pozytywnym zaskoczeniem, a kolejne single odniosły sukces na ogólnopolskich listach przebojów (m.in. Trójka, Radio ZET). W 2012 roku zespół wystąpił na Męskim Graniu, OFF Festivalu oraz w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, zagrał również dwie ogólnopolskie trasy koncertowe. Showmański talent Michała 'Afrojaxa’ Hoffmanna oraz profesjonalizm towarzyszących mu muzyków sprawia, że Afro Kolektyw ma opinię jednego z najlepszych składów koncertowych w Polsce.

Scena Opium, ul. Langiewicza 10, Lublin

23.11.12

start 21:00

wstęp 15 zł

strona eventu na Facebooku www.facebook.com/events/399459740124702

Crab Invasion to wyjątkowy wykonawca na polskiej scenie niezależnej – oprócz niewymuszonej, bezpretensjonalnej energii i luzu, wyróżniają się niezwykłą dbałością o melodie i niebanalnym podejściem do harmonii. Popkulturowa otwartość połączona z analitycznym zacięciem owocuje kolorową mozaiką motywów odnoszących się do najróżniejszych gatunków muzyki popularnej. Najlepiej słychać to w najnowszych, niepublikowanych jeszcze piosenkach, które zespół włączył do swojego koncertowego setu. Jak dotąd „Kraby” mają na koncie niezwykle entuzjastycznie przyjętą EP-kę „Extend Your Life” (2010) i singiel „Lesson 01/ Margin of Order”, który wielokrotnie pojawiał się w blogowych zestawieniach najlepszych polskich utworów zeszłego roku. Zespół zagrał w tym roku m.in. na Openerze, OFF Festivalu i warszawskim Męskim Graniu.

Źródło: Make Music Agency

Organizatorzy:

Scena Opium – www.facebook.com/opiumcafescena

Make Music Agency – www.facebook.com/MakeMusicAgency