Animations – „Private Ghetto” – data premiery i zwiastun płyty!

Zespół Animations definitywnie zakończył prace nad trzecim albumem zatytułowanym “Private Ghetto”. Płyta pojawiła się w dystrybucji cyfrowej za pośrednictwem wszystkich największych dostawców cyfrowej muzyki 15 lipca 2013 roku. Ponadto album został udostępniony w całości w kanale YouTube zespołu (www.youtube.com/animationsofficial) w postaci specjalnie przygotowanego filmu. Wersja CD oraz najprawdopodobniej kolekcjonerskie wydanie winylowe pojawią się w dystrybucji nieco później.

Chcemy, żeby muzyka, która znalazła się na Private Ghetto jak najprędzej trafiła do uszu fanów, stąd decyzja o wcześniejszej cyfrowej premierze albumu. Zdecydowaliśmy również o udostępnieniu albumu za darmo na YouTube i to w niespotykanej dotąd na polskim rynku postaci. Jakiej? To okaże się już 15 lipca! – Mówią członkowie zespołu.

Private Ghetto to wynik ponad rocznej pracy zespołu w studio. Trzeci album zespołu, który jest również swego rodzaju trzecim debiutem zespołu, bo pierwszym z Frantzem Wołochem – nowym wokalistą zespołu, oraz pierwszym tak odważnym zwrotem stylistycznym.

Na płycie ostatecznie znalazło się czternaście utworów, z których trzy stanowią interludia pomiędzy pozostałymi jedenastoma piosenkami. 

Tracklista prezentuje się następująco: 

1. Mellah

2. Morality Failed

3. Silence

4. My Private Ghetto

5. Dawn The Day Before

6. We Are…

7. Generation Zero

8. Internal Chaos

9. Crystal Lies

10. Thieves of Dreams

11. Epiphany

12. Mea Culpa?

13. Wrath

14. halleM

Zespół przygotował również zwiastun albumu, który jest również krótką dokumentacją procesu powstawania płyty. Można go zobaczyć na kanale YouTube zespołu pod tym adresem: www.youtu.be/ZWu5osnccUI.

Źródło: Fantom Media

Więcej informacji: 

– www.animations.com.pl

– www.facebook.com/animationsofficial