Animations rozpoczyna trasę Private Ghetto Tour 2013!

Pochodzący z Jaworzna zespół Animations rozpoczyna sezon koncertowy. Pierwszy występ promujący nową płytę “Private Ghetto”, której premiera zaplanowana jest na wiosnę, odbył się w ubiegły weekend na krakowskim festiwalu Proggnozy. Następny już w sobotę 2 lutego w Bielsku-Białej. 

Oto lista najbliższych koncertów zespołu:

02.02.2013 – Thy Disease, Saratan, Deviation

Bielsko-Biała, Rude Boy

03.02.2013 – Qube, Venflon, Whitehorse

Lublin, Graffiti

08.02.2013 – Thy Disease, Saratan

Chorzów, Leśniczówka

14.02.2013 – Poznań, Johnny Rocker

16.02.2013 – Votum, Dianoya

Toruń, Bunkier

17.02.2013 – Wrocław, Od Zmierzchu Do Świtu

Trzecia płyta “Private Ghetto” jest już gotowa, zespół finalizuje właśnie kontrakt z dużą wytwórnią. Premiera planowana jest na wiosnę. Okładkę płyty zaprojektował Maciej Zieliński odpowiedzialny za grafiki na poprzednich płytach zespołu.

Na “Private Ghetto” trafi 11 premierowych kompozycji:

1.Morality Failed

2.Silence

3.My Private Ghetto

4.Dawn The Day Before

5.Epiphany

6.Internal Chaos

7.Crystal Lies

8.Thieves Of Dreams

9.Generation Zero

10.Rushing Down The Tracks

11.Wrath

Znany dotąd z bardziej progresywnych dźwięków zespół nie zapomniał o technicznej warstwie swoich utworów ale teraz postanowił zaprezentować je w bardziej dynamicznej, nowoczesnej i mocniejszej formie. Nowe wcielenie Animations można sprawdzić oglądając tzw 'lyric video’ do najnowszego utworu Morality Failed zapowiadającego trzecią płytę – pod tym adresem: www.youtube.com/watch?v=cBo5ZkQaCwY.

Historia:

Animations to pochodzący z Jaworzna zespół wykonujący muzykę określaną jako power-tech-prog-metal-fusion. Debiutancki album zespołu (zatytułowany po prostu Animations) został wydany w 2007 roku i do dziś jest jedynym tego typu wydawnictwem na polskim rynku. W całości instrumentalny, bez wsparcia wytwórni płytowej, sprzedał się w ilości około 2,000 egzemplarzy na całym świecie. Sama muzyka spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem, zarówno ze strony krytyków jak i słuchaczy. W 2009 roku skład zespołu został uzupełniony o wokalistę, którym został Darek Bartosiewicz. Zespół już jako kwintet wydał w grudniu 2009 roku drugą płytę zatytułowaną Reset Your Soul. Post-produkcję płyty zespół zdecydował się powierzyć jednemu z najbardziej utytułowanych duńskich producentów – Tommy’emu Hansenowi z Jailhouse Studios. Człowiekowi odpowiedzialnemu za brzmienia płyt wykonawców takich jak Helloween, TNT, Jorn Lande czy Circus Maximus. W 2010 roku zespół został zakwalifikowany do półfinałów eliminacji Przystanku Woodstock. Jury wybrało 28 zespołów z ponad 700 zgłoszeń i w tym gronie znalazło się Animations. W roku 2011 Animations wystąpili u boku Judas Priest na scenie katowickiego Spodka – z nowym wokalistą. Miejsce Darka Bartosiewicza zajął Frantz Wołoch. W nowym składzie zespół zagrał na Metalfest 2012 oraz jako support Trivium. W ubiegłym roku rozpoczął komponowanie i nagrywanie trzeciego albumu, który ukaże się wiosną 2013.

Źródło: Fantom Media

Więcej info:

– www.animations.com.pl

– www.myspace.com/animationsofficial

– www.facebook.com/animationsofficial