Another Pink Floyd w krakowskiej Rotundzie!

Zespół Another Pink Floyd, zgodnie z zapowiedzią podczas poprzedniego krakowskiego koncertu, ponownie wystąpi w Rotundzie. Ostatni koncert zgromadził komplet publiczności, która bardzo przychylnie i ciepło przyjęła zespół, a ten ponownie zaprasza krakowian na wieczór z muzyką i klimatem Pink Floyd.

Szczegóły koncertu:

Another Pink Floyd, czyli polski „tribute”

Największe utwory Pink Floyd Live

13 Grudnia 2013

Kraków, Rotunda (ul.Oleandry 1) – górna sala

wejście 19.00, początek 20:00

Bilety 30zł, do nabycia: Kasa Klubu Rotunda, System TicketPro, Empik, Mediamarkt w całej Polsce

40zł w dniu koncertu przed wejściem

Zespół Pink Floyd to zarówno dla fanów, jak i krytyków, muzyczny fenomen wszechczasów. Mimo że zespół nie koncertuje już od kilkunastu lat, a jego ostatnia płyta ukazała się prawie 20 lat temu, nadal zajmuje czołowe miejsca na listach sprzedaży wszechczasów.

Legendę zespołu utrwalają liczne zespoły coverujące twórczość Floydów, w tym ten najbardziej znany, z Australii, który od kilku lat regularnie odwiedza Polskę i wypełnia największe hale widowiskowe w kraju. Koncerty te nie są jednak dostępne dla każdego – rozmach przedsięwzięcia przekłada się na cenę biletu, dodatkowo trzeba pokonać nieraz kilkaset kilometrów, by dotrzeć na miejsce.

Czy istnieje zatem bardziej dostępna alternatywa? Another – polski tribute to Pink Floyd! Branie na warsztat muzyki Pink Floyd obarczone jest dużym ryzykiem. Fani Floydów to wymagająca publika i sprostanie oczekiwaniom takich słuchaczy jest wyzwaniem. By odtworzyć przynajmniej częściowo klimat koncertu Pink Floyd potrzeba posiadać odpowiedni warsztat, przygotowanie muzyczne i przede wszystkim czuć tę muzykę duszą i sercem. Takie warunki zostały spełnione wiosną 2009 roku w Skawinie pod Krakowem, łącząc muzyków, a zarazem pasjonatów Pink Floyd. Tak powstała grupa Another – jako pierwszy i przez długi czas jedyny w Polsce tribute Pink Floyd. Zespół skupia się na graniu głównie w klubach, stąd ze względów technicznych trudno włączyć w występ pewne elementy znane z koncertów pierwowzoru – nie oczekujmy zatem wielkich ekranów, trójwymiarowych wizualizacji, walących się na scenę gigantycznych ścian. Ograniczona przestrzeń klubu nadaje natomiast koncertom wyjątkowy, kameralny klimat i atmosferę współuczestniczenia w wydarzeniu.

Małopolski tribute band znakomicie radzi sobie z repertuarem Pink Floyd. Starannie przygotowane aranżacje muzyczne i wokalne, dbałość o niuanse brzmieniowe, bardzo wierne partie gitarowe, zdobywają coraz szersze uznanie wśród fanów z Polski, którzy bardzo licznie odwiedzają i przychylnie oceniają koncerty Another. Na występ Another Pink Floyd składają się najlepsze floydowskie utwory. Można zatem usłyszeć obszerne fragmenty płyt „Dark Side Of The Moon”, „The Wall” czy „Wish You Were Here”. Koncert to zarówno starsze rozbudowane kompozycje, jak i nagrania z ostatniej studyjnej płyty „Division Bell”.

Muzycy zespołu sugerują zachować dystans i świadomość, że na scenie nie wystąpi prawdziwy Pink Floyd – w zamian gwarantują przeżycie wieczoru wypełnionego floydowskim duchem i po prostu dobrze spędzony czas. Warto poczuć się patriotą muzycznym i wybrać się na koncert polskiego Another Pink Floyd!

Źródło: Fantom Media

Więcej o zespole:

www.anotherpinkfloyd.pl