PinkFloydnaneta 3
PinkFloydnaneta 3

Another Pink Floyd zaprasza na trasę koncertową – koncert w Krakowie (Klub Kwadrat) już 14 października!

Już 14 października w krakowskim klubie Kwadrat wystąpi Another Pink Floyd – pierwszy polski coverband jednego z najsłynniejszych zespołów świata.

W ramach nadchodzące trasy muzycy wystąpią w 8 miastach. Oto dokładna rozpiska:

05.10.2012 – Kęty, Centrum Kultury

12.10.2012 – Mszana Dolna, Folwark Stara Winiarnia

14.10.2012 – Kraków, Klub Kwadrat

16.11.2012 – Wrocław, Liverpool

23.11.2012 – Łódź, Dekompresja

24.11.2012 – Warszawa, Proxima

25.11.2012 – Lublin, Graffiti

15.12.2012 – Chorzów, Leśniczówka

Branie na warsztat muzyki Pink Floyd obarczone jest dużym ryzykiem. Fani Floydów to wymagająca publika i sprostanie oczekiwaniom takich słuchaczy jest wyzwaniem. By odtworzyć przynajmniej częściowo klimat koncertu PF potrzeba posiadać odpowiedni warsztat, przygotowanie muzyczne i przede wszystkim czuć tę muzykę duszą i sercem. Takie warunki zostały spełnione wiosną 2009 roku w Skawinie pod Krakowem, łącząc muzyków a zarazem pasjonatów Pink Floyd. Tak powstała grupa Another – jako pierwszy i przez długi czas jedyny w Polsce tribute  Pink Floyd. Zespół skupia się na graniu głównie w klubach, stąd ze względów technicznych trudno włączyć w występ pewne elementy, znane z koncertów pierwowzoru – nie oczekujmy zatem wielkich ekranów, trójwymiarowych wizualizacji, walących się na scenę gigantycznych ścian. Ograniczona przestrzeń klubu nadaje natomiast koncertom wyjątkowy kameralny klimat i atmosferę współuczestniczenia w wydarzeniu.

Małopolski tribute band znakomicie radzi sobie z repertuarem Pink Floyd. Starannie przygotowane aranżacje muzyczne i wokalne, dbałość o niuanse brzmieniowe  bardzo wierne partie gitarowe, zdobywają coraz szersze uznanie wśród fanów z Polski, którzy bardzo licznie odwiedzają i przychylnie oceniają  koncerty Another. Na występ Another Pink Floyd składają się najlepsze floydowskie utwory. Można zatem usłyszeć obszerne fragmenty płyt „Dark Side Of The Moon”, „The Wall” czy „Wish You Were Here”.  Koncert to zarówno starsze rozbudowane kompozycje, jak i nagrania z ostatniej studyjnej płyty „Division Bell”.

Muzycy zespołu sugerują zachować dystans i świadomość, że na scenie nie wystąpi prawdziwy Pink Floyd – w zamian gwarantują przeżycie wieczoru wypełnionego floydowskim duchem i po prostu dobrze spędzony czas. Warto poczuć się patriotą muzycznym i wybrać się na koncert polskiego Another Pink Floyd!

Galerię zdjęć oraz relację z jednego z ostatnich koncertów można zobaczyć tutaj (fot. Romana Makówka): http://www.magazyngitarzysta.pl/ludzie/artykuly/10816-another-pink-floyd-show-18082012-wolbrom.html 

ANOTHER PINK FLOYD

Kraków, 14.10.2012, Klub Kwadrat

ul. Skarżyńskiego 1

Otwarcie bram 18:00 Start 19:00

Bilety przedsprzedaż 35zł, w dniu koncertu 45zł

BILETY KOLEKCJONERSKIE:

Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8

Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Metal Shop, ul. Długa 17

Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23

Carton Shop, ul. Floriańska 36

Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: Empik, Media Markt, Saturn w całej Polsce. Historia: Zespół Pink Floyd to zarówno dla fanów, jak i krytyków, muzyczny fenomen wszechczasów. Mimo że zespół nie koncertuje już od kilkunastu lat, a jego ostatnia płyta ukazała się prawie 20 lat temu, nadal zajmuje czołowe miejsca na listach sprzedaży. Legendę zespołu utrwalają liczne zespoły coverujące twórczość Floydów, w tym ten najbardziej znany, z Australii, który od kilku lat regularnie odwiedza Polskę i wypełnia największe hale widowiskowe w kraju. Koncerty te nie są jednak dostępne dla każdego – rozmach przedsięwzięcia przekłada się na cenę biletu, dodatkowo trzeba pokonać nieraz kilkaset kilometrów, by dotrzeć na miejsce. Czy istnieje zatem bardziej dostępna alternatywa? Another – polski tribute to Pink Floyd! Branie na warsztat muzyki Pink Floyd obarczone jest dużym ryzykiem. Fani Floydów to wymagająca publika i sprostanie oczekiwaniom takich słuchaczy jest wyzwaniem. By odtworzyć przynajmniej częściowo klimat koncertu Pink Floyd potrzeba posiadać odpowiedni warsztat, przygotowanie muzyczne i przede wszystkim czuć tę muzykę duszą i sercem. Takie warunki zostały spełnione wiosną 2009 roku w Skawinie pod Krakowem, łącząc muzyków a zarazem pasjonatów Pink Floyd. Tak powstała grupa Another – jako pierwszy i przez długi czas jedyny w Polsce tribute  Pink Floyd. Zespół skupia się na graniu głównie w klubach, stąd ze względów technicznych trudno włączyć w występ pewne elementy, znane z koncertów pierwowzoru – nie oczekujmy zatem wielkich ekranów, trójwymiarowych wizualizacji, walących się na scenę gigantycznych ścian. Ograniczona przestrzeń klubu nadaje natomiast koncertom wyjątkowy kameralny klimat i atmosferę współuczestniczenia w wydarzeniu. Małopolski tribute band znakomicie radzi sobie z repertuarem Pink Floyd. Starannie przygotowane aranżacje muzyczne i wokalne, dbałość o niuanse brzmieniowe  bardzo wierne partie gitarowe, zdobywają coraz szersze uznanie wśród fanów z Polski, którzy bardzo licznie odwiedzają i przychylnie oceniają  koncerty Another. Na ich występ z repertuarem Pink Floyd składają się najlepsze floydowskie utwory. Można zatem usłyszeć obszerne fragmenty płyt „Dark Side Of The Moon”, „The Wall” czy „Wish You Were Here”.  Koncert to zarówno starsze rozbudowane kompozycje, jak i nagrania z ostatniej studyjnej płyty „Division Bell”. Pozytywne rekomendacje w mediach i relacje z koncertów dały efekt w postaci patronatu, który objął nad projektem Magazyn Gitarzysta. Muzycy zespołu sugerują zachować dystans i świadomość, że na scenie nie wystąpi prawdziwy Pink Floyd – w zamian gwarantują przeżycie wieczoru wypełnionego floydowskim duchem i po prostu dobrze spędzony czas. Warto poczuć się patriotą muzycznym i wybrać się na koncert polskiego Another Pink Floyd!

Źródło: www.fantommedia.pl 

Więcej o zespole:  – www.anotherpinkfloyd.pl – www.facebook.com/AnotherPinkFloyd