Archangelica debiutuje płytą „Like A Drug”!

Archangelica to pochodzący z Warszawy zespół z kilkuletnim stażem, który od niedawna może pochwalić się oficjalnym debiutem “Like A Drug”. Muzycy, choć z jednej strony nazywani często „polską Anathemą”, z drugiej blisko im do progresywnego rocka czy art rocka – komponują dźwięki dużo bardziej przystępne dla fanów nie znających klasyki tych gatunków. Z wyjątkową finezją poruszają się w świecie klimatycznej muzyki. Płyta “Like A Drug” trafiła do sklepów za sprawą wytwórni Lynx Music. Album został nagrany w stołecznym Serakos Studio, pod okiem Roberta i Marty Srzednickich. Pod tym linkiem można zobaczyć raport z nagrywania płyty – www.youtube.com/watch?v=XXZ6nxbUQBw. Za projekt okładki odpowiada brytyjskie studio Kat Rebac.

Na krążku znalazło się 9 autorskich utworów:

1. Into Unknown

2. Like A Drug

3. Confession

4. Night Passage

5. Midnight Train

6. Cathedral

7. The Journey

8. Let Me Stay With The Trees

9. When All Is Gone

Album dostępny jest w sprzedaży m.in. w sieciach Media Markt oraz Saturn. Fragmentów wszystkich utworów można posłuchać na stronie wydawcy.

W końcu po 9 latach istnienia zespołu udało się wydać naszą pierwszą płytę. Zawsze moim marzeniem było zobaczyć album Archangelicy na półkach sklepowych. Tak się teraz stało i jestem bardzo z tego powodu szczęśliwy – komentuje wydanie debiutu lider zespołu Maciej Engel.

Zespół występuje w składzie:

Maciej Engel – gitara

Piotr Brzezicki – perkusja

Krzysiek Sałapa – wokal

Arek Gawdzik – gitara

Jakub Kolada – bas

Źródło: Fantom Media

Więcej informacji: 

www.archangelica.eu