Ashtray debiutuje z albumem „Turn Off The City Lights”! Posłuchaj całej płyty!

Stołeczny Ashtray prezentuje debiutancki album zatytułowany ”Turn Off The City Lights”. Zespół powstały w 2008 długo przygotowywał się do wydania swojego pierwszego materiału. Po intensywnych koncertach, kilku sukcesach (m.in. występie na małej scenie Woodstock 2010 czy półfinale konkursu Pepsi Rocks Battlefield w warszawskiej Hard Rock Cafe) Ashtray debiutuje 5-utworowym albumem w którym zaklął energię moc i dynamikę hardrockowych gigantów z lat 70. z niezwykłą atmosferą epoki grunge. “Turn Off The City Lights” to głęboki ukłon w kierunku klasyki gatunku, propozycja dla tych którzy cenią hard rocka, ale też nie oparli się urokowi takich zespołów jak Alice In Chains czy Soundgarden. Znajdziecie tu wyborny groove, charakterystyczne solówki i wyjątkowy, zachrypnięty wokal Jakuba Domańskiego.

O fascynacjach i inspiracjach Ashtray, ale też o własnym pomyśle na muzykę można się przekonać słuchając “Turn Off The City Lights”, który w całości jest dostępny w serwisie Bandcamp: www.bandashtray.bandcamp.com oraz na stronie zespołu www.ashtray.art.pl.  Materiał został nagrany w Hear Studio, produkcją zajął się Radosław Kordowski. Za projekt okładki odpowiada Mateusz Milewski, natomiast zdjęcie wykorzystane na niej  wygrało konkurs organizowany przez Traffic Club we współpracy z profilem Warszawa Nieznana.  Autorem fotografii jest Łukasz Młodziński.

Na płycie znalazło się 5 utworów:

1. Where Are We

2. Spit it Out

3. Turn Off The City Lights

4. Rock’n’Roll

5. Tank

Skład zespołu:

Jakub Domański – wokal, gitara

Jakub Bekier – gitara

Mateusz Milewski – bas

Maciej Żelazko – bębny

Jeśli nie wierzycie w koniec świata to w kalendarzu imprez można zapisać datę 22 grudnia, kiedy to Ashtray wystąpi w warszawskim klubie Przestrzeń Prywatna – www.pl-pl.facebook.com/events/498582333514918

Biografia:

Wyobraź sobie nocną trasę, światła reflektorów wycinające z mroku tylko drogę przed Tobą… Turn Off The City Lights! 

Muzyka Ashtray to moc, dynamika i energia hardrockowych gigantów lat 70., utrzymana w grunge’owym duchu Seattle. Przeszywające, potężne riffy gitarowe, głośna sekcja rytmiczna, mocny, charakterystyczny wokal i niesamowita energia podczas koncertów szybko pozyskały zespołowi wierną publikę w rodzimej Warszawie i zdobywają grupie kolejnych fanów z każdym występem.

Ashtray powstało w Warszawie w 2008 roku. Pierwszy rok działalności zespołu to przede wszystkim praca nad autorskim materiałem oraz stabilizacja składu – okres początków zespołu został uwieczniony na pierwszej demówce grupy, wydanej w 2009. Wtedy też Ashtray rozpoczęło działalność koncertową, występując we większości znanych warszawskich klubów oraz na przeglądach młodych zespołów, podczas których grupa otrzymała liczne wyróżnienia za szczególnie ciekawe riffy gitarowe. W następnych latach zespół intensywnie szlifuje warsztat oraz repertuar, nie rezygnując jednak z występów na żywo, a nawet rozszerzając je na koncerty wyjazdowe do innych większych polskich miast – takich jak Poznań, Rzeszów czy Łódź. Godne odnotowania występy z tego okresu to m. in. Woodstock 2010 (mała scena), Festiwal Wolnych Ludzi (Koło Bluesa) 2011 i 2012, oraz ćwierćfinał i półfinał prestiżowego konkursu Pepsi Rocks Battlefield w warszawskiej Hard Rock Cafe. 

W październiku 2012 światło dzienne ujrzała niezależnie wydana EPka ‘Turn Off the City Lights’, prezentująca esencję muzyki Ashtray. Obecne priorytety zespołu to nasilenie promocji w mediach, poszukiwanie wydawcy oraz rozszerzanie działalności koncertowej.

Źródło: Fantom Media

Więcej informacji o zespole:

www.pl-pl.facebook.com/bandashtray

www.ashtray.art.pl