21.10Chassis 3
21.10Chassis 3

Chassis & Good Girl Maggie w niedzielę w Progresji

W najbliższą niedzielę 21 października w warszawskim Klubie Progresja koncert Chassis & Good Girl Maggie.

Bilety: 30 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu koncertu dostępne w sieci Eventim (Empik), Klubie Progresja oraz Studiu tatuażu Street Tattoo

Miejsce: Klub Progresja, ul. Kaliskiego 15A, Warszawa

Czas: 20:00 (otwarcie klubu od 18:00)

Chassis to rockowo-metalowy zespół, powstały pod koniec 1999 roku w Gdańsku. Grupa zagrała ponad 200 koncertów w klubach całej Polski, na festiwalach i przeglądach oraz cztery trasy koncertowe (wHywerolL tour 2005, Rock Connection Tour 2005, Music Summer Box Tour 2006, MTV Rockuje Tour 2008).

W maju 2011 Chassis stanął w szranki muzycznej rywalizacji z blisko czterystoma innymi polskimi wykonawcami w ramach Antyfest 2011 – przeglądu organizowanego przez Antyradio. Drugie miejsce i specjalne wyróżnienie wywalczone w tym konkursie zaowocowało występem na Sonisphere 2011, u boku Mastodon, Motorhead czy Iron Maiden. Rok później, dzięki zajęciu pierwszego miejsca w konkursie kapel, zagrali na głównej scenie festiwalu Ursynalia przed Limp Bizkit. 15 sierpnia wystąpili w Parku Sowińskiego jako support amerykańskiej grupy Korn!

10 września do rozgłośni trafił nowy singiel Chassis I Won’t Let You Down. 27 września rozpoczęli trasę koncertową promującą album Social Distortion.

Nowa płyta Chassis Social Distortion ukazała się 7 września. Krążek powstawał przez 3 lata i znalazło się na nim 11 utworów, w tym Wide Eyes Open i Healed – dobrze znane słuchaczom AntyRadia i Eski Rock. Poszukując odpowiedniego brzmienia dla płyty zawędrowali aż do Londynu, by w studiu 4dsounds zmiksować materiał u gitarzysty formacji Tesseract.

Zwrot social media ma dla większości znaczenie pozytywne, my jednak uważamy że niesie ze sobą wiele zagrożeń, jak np. społeczne wypaczenia, czyli właśnie social distortion – tak tłumaczy tytuł krążka wokalista Michał Gabryelczyk.

Trzon zespołu Good Girl Maggie funkcjonował od 2008 do 2012 roku jako Poison Words. Po zmianie wokalistki grupa uzyskuje nowe brzmienie i wizerunek i podejmuje decyzję o zmianie nazwy. Odtąd prezentują modern-rockowe brzmienie. Pięcioosobowy team jest kompilacją różnorodnych charakterów, doświadczeń i upodobań. Good Girl Maggie to wypadkowa umiejętności, wykształcenia muzycznego i wielkiej pasji do tworzenia muzyki. To także dowód na siłę zrządzenia losu, dzięki któremu mieszkańcy odległych zakątków kraju mogli spotkać się i stworzyć wspólne, zaskakujące dzieło. Inspiracje czerpane są od najlepszych grup rockowych, a także z osobistych (nie tylko) muzycznych przeżyć i przygód.

Zespół jak i członkowie grupy mają za sobą udział w wielorakich projektach, różnorodnych pod względem stylu i brzmienia. Good Girl Maggie ma za sobą koncerty na wielu scenach, m.in. finałów przeglądów zespołów rockowych (Around The Rock, Zderzak Festiwal, Piecowisko, Underground Festiwal, Reagge Rock Festiwal, Wacken Metal Battle Poland 2012, Browar Rock Festiwal, NoName Festiwal, Rock Star Festiwal), gościnny udział w trasach koncertowych: Spring Blizzar Tour z zespołem Kruk, Hunter – XXV Lat później, Gothic Tour (z Closterkeller), Abracadabra Gothic Tour (także z Closterkeller), kilkakrotny udział w koncertach na rzecz WOŚP oraz występy na International Metal Night oraz Patka Fest w Czechach.

Źrodło: Klub Progresja