Coria Debiutuje!

fot. Kinga Grzeszczyńska

27 października ukaże się „Teoria Splątania”, debiutancka płyta zespołu Coria, a już dziś można posłuchać jej kolejnego fragmentu. Przypomnijmy – są młodzi, przystojni, utalentowani i… gotowi na sukces. O kim mowa? O zespole Coria, który powstał z połączenia byłych muzyków polskiej grupy rockowej Symetria (na swoim koncie mieli dwa albumy studyjne oraz m.in. support przed Guns’N Roses) i charyzmatycznego wokalisty znanego z programu X-Factor oraz Must Be The Music – Tomasza Mrozka. Pierwszym wspólnym nagraniem był wydany w 2013 roku singiel „Niepokój”. Pomimo młodego wieku muzyków zespół ma bogatą historię sceniczną, ale najważniejszym jak dotąd koncertem jest ten z czerwca 2014 roku. Zespół wygrał wówczas konkurs „Life On Stage”, którego nagrodą było zagranie koncertu na jednej scenie m.in. z Soundgarden i Erikiem Claptonem!!

Corię wyróżniają przede wszystkim polskie teksty, nietuzinkowa barwa głosu wokalisty i ciekawe aranżacje gitarowe. Jak sami o sobie mówią: W zespole najważniejsze jest tworzenie muzyki i wspólna pasja do ciężkiej pracy. Można powiedzieć, że Coria to grupa przyjaciół, którzy ponad wszystko kochają tworzyć muzykę i grać koncerty.

Ich debiutancki, pełnowymiarowy album zatytułowany „Teoria Splątania” ukaże się nakładem Metal Mind Productions już 27 października.

Lista utworów:

1. Przebudzenie

2. Nie pozwól mi

3. Weteran

4. Droga

5. Sen boga

6. Efuzja

7. Osiem

8. Czerń i biel

9. Inny świat

10. Niepokój

11. Defibrylacje

12. Nie ma jutra

13. Niepokój (radio edit)

14. Hello (cover)

Coria – skład:

Tomasz Mrozek – wokal

Konrad Konopka – gitara basowa

Wojtek Mrówka – gitara prowadząca

Dominik Stypa – gitara solowa

Damian Bonczek – perkusja

Źródło: Metal Mind Productions

Więcej info:

www.facebook.com/coriapl