Debiutancka EP-ka duetu XX▲N▲XX dostępna!

Niedawno swoją premierę  miała debiutancka EP-ka duetu XX▲N▲XX, który szturmem wbił się na listę najbardziej rozchwytywanych projektów muzycznych tego roku. Duet tworzą Michał (autor muzyki i tekstów) oraz zjawiskowa Klaudia. Mimo niewielkiego stażu zespół zrobił już furorę na największych tegorocznych festiwalach (Heineken Open’er i Audioriver).  

Najnowsza EP-ka składa się z trzech oryginalnych utworów: Disappear, Broken Hope oraz nastrojowego Got U Under. Dodatkowo posłuchać możemy trzech niesamowitych remiksów autorstwa Enveego, Spiska Jednego oraz gwiazdy brytyjskich klubów – xxxy.

Wszelkie pliki dostępne są na wszystkich głównych platformach (Beatport, Itunes, Spotify, Deezer, Wimp, Juno, Bandcamp itp.). Całość do sprawdzenia: www.uknowme.bandcamp.com/album/xxanaxx-ep. Tak tworzą (video): www.youtu.be/H_mUElOuwwg (materiał Estrada i Studio), a tu znajdziecie trzeci singiel: www.soundcloud.com/u-know-me-records/gotuunder

Wkrótce ukaże się również limitowany winyl ze wspomnianymi sześcioma utworami. Jego premiera przewidziana jest na przełom sierpnia i września.

Biografia duetu:

XX▲N▲XX to polski duet z Warszawy tworzący muzykę elektroniczną. Zespół powstał w 2012 roku, a w jego skład wchodzą: Klaudia Szafrańska (wokal) oraz Michał Wasilewski a.k.a. Lance Flare (muzyka).

Klaudia (lat 19) pochodzi z Konina, Michał (lat 31) zaś ze Szczytna. Spotkali się w Warszawie. Klaudia, po występie w polskiej edycji programu 'X Factor’, poszukiwała producenta, Lance Flare rozglądał się w tym samym czasie za wokalistką. Oboje potrzebowali tylko jednego spotkania, by podjąć decyzję o wspólnej współpracy.

Artyści dzielą wspólne zainteresowania w eksperymentalnej muzyce elektronicznej. Ich kompozycje pełne są analogowych brzmień, głębokich basów, przestrzennych pogłosów i uwielbianych przez oboje dźwięków maszyny perkusyjnej Roland TR 808. Ta mikstura w połączeniu z głosem Klaudii tworzy niezwykłe muzyczne doświadczenie, które wprowadza słuchacza w wyższy stan relaksu. Gatunki, które są im bliskie to chillwave, witch house i electronica.