Debiutancka płyta Sepsis już w sprzedaży! Posłuchaj całego albumu!

Zespół Sepsis wziął udział w wyjątkowym projekcie Krzak Experience, gdzie tradycyjny blues miesza się z nowocześnie i potężnie brzmiącym  metalem, czego owocem jest nagrany mocny album i pełen wzajemnych  inspiracji, wydany 11 marca 2013 roku nakładem Metal Mind Productions. 

Płyta zatytułowana “Fear Of Freedom” ukazała się niedawno za pośrednictwem niemieckiej wytwórni Legacy Records. Całości można od dziś posłuchać na stronie magazynu Violence Online pod adresem: www.violence-online.pl/newsy/sepsis-odsluch-nowej-plyty-tylko-na-violence-online. Album został nagrany w białostockim studio Hertz pod okiem braci Wiesławskich, znanych m.in z produkcji Behemoth czy Vader. Za projekt graficzny odpowiada studio Mindcreations. 

Na krążek trafiło 8 rozbudowanych kompozycji w klimacie progresywnego heavy metalu, które sam zespół określa jako nawiązanie do geniuszu Chucka Schuldinera, a szczególnie jego działalności pod szyldem Control Denied.

Oto pełna tracklista płyty:

1. Suspended Progress

2. Fear of Freedom

3. Towards Death

4. Eternal Wanderer

5. Existence in Possession

6. Personality Reflection

7. Unconscious Being

8. Identity

Tak wydanie upragnionej debiutanckiej płyty komentuje Rafał Cioroń, perkusista Sepsis: Płyta „Fear of Freedom” to długo oczekiwane wydawnictwo zarówno dla nas  jak i dla naszych fanów. To rozrachunek nas samych z okresu ostatnich kilkunastu lat, pokazuje nasz charakter i upór do osiągnięcia ostatecznego celu, czyli zebrania tych dźwięków w całość i stworzenie wielowymiarowej muzyki, która najpierw musiała zadowolić nas samych, a później trafić do reszty świata. Muzyka, która znalazła się na naszej płycie to niczym nieskrępowana  ekspresja płynąca prosto z naszych serc, ponieważ zawsze tworząc dźwięki, staramy się być szczerzy w tym, co robimy. Album ten na pewno przeznaczony jest dla osób lubujących się w ambitnych rozbudowanych muzycznych formach, który można polecić zarówno fanom Control Denied, Pain of Salvation, Dream Theater jak i Megadeth czy nawet Iron Maiden.

Biografia:

Zespół Sepsis zaczynał swoją działalność w latach 1992-1999 i tworzył w klimatach szeroko pojętego progresywnego death metalu. W tym czasie ujrzały światło dzienne takie dema jak: „The Town Of  Death” (1992), „Subjugate The Chaos” (1995). Zespół wiele koncertował i uzyskiwał wyśmienite recenzje. W 1999r. zarejestrował demo „Promo’99” (1999), będące odcięciem się od dotychczasowych dokonań a zarazem nowym kierunkiem obranym przez zespół, który podjął też pewne decyzje związane ze swoją przyszłością, jednakże wymusiły one zawieszenie działalności w celu doskonalenia rzemiosła kompozytorskiego i instrumentalnego oraz poszukiwania nowego wokalisty, a przede wszystkim producenta. Działania te miały na celu realizację wizji dalszego oryginalnego zamysłu artystycznego i zarejestrowanie profesjonalnej płyty spełniającej wymogi światowego rynku fonograficznego. 

W 2005 roku reaktywacja Sepsis stała się faktem, na co złożyły się wspomniane wcześniej istotne zmiany, a także  podjęcie współpracy z managerem, dzięki któremu zespół otrzymał profesjonalne wsparcie i środki na zrealizowanie owych zamierzeń muzycznych. W międzyczasie zespół zagrał jeszcze kilka lokalnych koncertów w starym składzie i nawiązał w końcu współpracę z nowym wokalistą, który zamienił dotychczasowy growl na czysty śpiew, co było ostatnim etapem przygotowań do nagrania profesjonalnego albumu w stylu rock metal progresywny.

Zespół zarejestrował w końcu materiał pod czujnym okiem producentów (braci Wiesławskich) w białostockim Hertz Studio, który swoją oryginalnością i świeżym spojrzeniem na muzykę metalową będzie – jak zapewniają muzycy i producenci –  nietuzinkowym albumem na światowym rynku fonograficznym, a także  przełomem w całej dotychczasowej karierze zespołu. Płyta „Fear of Freedom” ukazała się 17.06.2013 r. W międzyczasie zespół podjął współpracę z muzykami legendarnej blues-rockowej grupy Krzak tworząc projekt Krzak Experience, czego owocem było nagranie płyty w olkuskim Zed Studio, która ukazała się 11.03.2013 r. nakładem Metal Mind Productions.

Źródło: Fantom Media

Więcej info:

– www.facebook.com/sepsispl

– www.sepsis.com.pl