Diaboliczny koncert już 2 marca! Na scenie Klubu Progresja 2 marca wystąpi Diabolical

Wokalistę Diabolical – Sverkera Widdę Widgrena gościliśmy u nas jesienią 2011 roku w charakterze frontmana formacji Demonical – deathmetalowego zespołu stworzonego przez byłych muzyków Centinex. Wiosną 2013 roku przyszła pora na zaprezentowanie się polskiej publiczności z macierzystym zespołem podczas Neogenesis Tour. U boku Diabolical wystąpią ich krajanie z Souldrainer i Warheim oraz toruńska Butelka – w charakterze wsparcia krajowego.

Bilety: 35 zł w przedsprzedaży i 45 zł w dniu koncertu

Klub Progresja, ul. Kaliskiego 15A, Warszawa

Diabolical należy do czołówki szwedzkiej sceny deathmetalowej. Od szesnastu lat raczą nas wyśmienitymi albumami – udowadniając jak powinno się grać rasowy metal śmierci. Nie są to czcze słowa – wystarczy rzucić okiem na recenzje, jakie pojawiają się po każdym wydawnictwie Szwedów. Najnowszy album (piąty w dorobku) “Neogenesis”, który ukaże się wiosną tego roku (kwiecień) ma stanowić przełom w dotychczasowej twórczości zespołu. Ma to być zupełnie nowe (koncepcyjne) podejście do tematu, zarówno pod względem muzyki, jak i tekstów – ale nie bójcie się to nadal będzie death metal. Podczas trasy w ramach której zawitają do Progresji “Neogenesis” zostanie zaprezentowany w całości podczas koncertu.

Souldrainer to reprezentant melodyjnej szkoły szwedzkiego death metalu, zainspirowany dokonaniami takich tuzów jak Hypocrisy, Pain, Amon Amarth, jak również Rammstein i Samael. W ich twórczości odnajdziecie – anielskie chóry, smyczki oraz mordercze wokale a wszystko to oplecione gęstymi wielowarstwowymi liniami gitarowymi. W tym szaleństwie jest metoda – przekonacie się sami już w marcu.

Warheim w swej twórczości odwołuje się do tradycyjnego norweskiego black metalu. Ich satanistyczne hymny to niepowtarzalna mieszanka melodii i dysonansów zbudowana na bazie potężnie i technicznie brzmiących bębnów. W warstwie gitarowej – głównie solówki – odnajdziemy sporo odniesień do tradycyjnego death metalu oraz klasycznych harmonii, co sprawia że Warheim dosyć mocno wyróżnia się na tle innych blackmetalowych formacji.

Koncert rozpoczną tropiciele i zajadli komentatorzy absurdów chorej polskiej rzeczywistości – toruńska Butelka. Jesienią 2012 roku poczęstowali nas kolejnym zabójczym koktajlem słowno-muzycznym zatytułowanym “Szatan z powyłamywanymi rogami”.

Źródło: Klub Progresja

Więcej info:

www.facebook.com/pages/Klub-Progresja/142450042462794?ref=ts