Hipgnosis na specjalnym koncercie w galerii słynnego artysty! Premiera winyli i występ już 8 grudnia!

Krakowski zespół Hipgnosis poruszający się muzycznie na styku stylistyk artrock, ambient, alternatywa już 8 grudnia zagra specjalny, zamknięty koncert w “Muzeum Wyobraźni” w Częstochowie (ul. Oławska 2) – galerii prac artysty Tomasza Sętowskiego. To wybitny malarz, którego prace prezentowano na ponad 60 wystawach indywidualnych, m.in w Stanach Zjednoczonych, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Austrii, Francji czy Szwajcarii. Jego obrazy prezentowała m.in. wybitna CFM Gallery, tuż obok dzieł Salvadore Dali.

8 grudnia

Częstochowa – Muzeum Wyobraźni

ul. Oławska 2

Zespół Hipgnosis podjął współpracę z Tomaszem Sętowskim dwa lata temu, a jeden z najbardziej znanych jego obrazów p.t. “Dwa Światy” wykorzystano na okładce ostatniej płyty Hipgnosis – “Relusion”, której recenzję znajdziecie pod tym adresem: https://laboratoriummf.com/2012/10/probowkowe-recenzje-hipgnosis-relusion.html

oncert w “Muzeum Wyobraźni” nie jest przypadkowy – tego dnia ukaże się bowiem dyskografia zespołu na płytach winylowych, wydana przez Audiocave. Wydanie dostępne będzie w formie pięknego boxu z nową okładką, pokrytego płótnem z trzema 180-gramowymi winylami i albumem z dziełami Tomasza Sętowskiego. Za projekt boxu odpowiedzialny jest Jan Sętowski. Box zostanie wydany w limitowanym nakładzie 500 sztuk i trafi do sprzedaży za pośrednictwem strony artysty – www.setowski.art.pl, strony zespołu – www.hipgnosis.pl, bądź strony wydawcy – www.audiocave.pl. Dostępny będzie również w 12 wybranych sklepach audiofilskich w Polsce oraz kilku prestiżowych galeriach sztuki.

Tydzień później – 16 grudnia Hipgnosis wystąpi w klubie Rudeboy w Bielsku Białej, razem z zespołami Retrospective i Inside Again.

Przypomnijmy, że płyta „Relusion” ukazała się pod koniec ubiegłego roku nakładem należącej do zespołu wytwórni Hipgnosis-Art (dystrybucja Rock Serwis) i spotkała się z uznaniem ze strony fanów i dziennikarzy, między innymi zajmując pierwsze miejsce wśród polskich płyt w podsumowaniu roku 2011 audycji „Noc Muzycznych Pejzaży” Piotra Kosińskiego (a piąte w klasyfikacji „ogólnoświatowej”) w radiowej Trójce, a także trafiając na pierwsze miejsce bestsellerów firmy Rock Serwis. Podobnie było z debiutanckim albumem „Sky Is The Limit”

Więcej informacji:

– www.setowski.art.pl 

– www.audiocave.pl    

– www.facebook.com/Hipgnosis.band

– www.hipgnosis.pl

www.lamuzi.blogspot.com/2012/09/news-dyskografia-hipgnosis-juz-w.html