Hołd dla Emerson, Lake & Palmer

16 listopada w warszawskiej Progresji pojawi się niezwykła możliwość cofnięcia się do lat 70. i posłuchania ponownie największych klasycznych utworów z repertuaru Emerson, Lake & Palmer. 

Klub Progresja, ul. Kaliskiego 15A, Warszawa, godz. 19:00

Bilety: 55 zł w przedsprzedaży i 70 zł w dniu koncertu do nabycia w Klubie Progresja sieci eventim oraz w Street Tattoo.

Pod koniec maja 2006, dwóch Włochów postanowiło złożyć swój hołd progresywnemu triu z lat 70. Emerson, Lake & Palmer i tak powstało Emerson, Lake & Palmer  Tribute Project. Zrobiło się o nich głośno w kraju w lipcu 2007 po telewizyjnym show, w którym wystąpili. Obejrzało ich wtedy aż 600.000 osób. W tym samym roku wystąpili też w mediolańskim kościele co w przypadku tego rodzaju zespołów jest rzadkością we Włoszech. Grupa zachęcona sukcesem w kraju ruszyła w europejską trasę w 2008 roku, żeby świętować 35-lecie arcydzieła „Brain Salad Sugery”. Odwiedzili wtedy większość miast w których grali ELP w 1973 r.

Bardzo pozytywne reakcje fanów zachęciły zespół do kontynuacji działań. W 2009 roku zespół został zaproszony przez Hamburgher Symphoniker Orchestra, żeby zagrać wspólnie w Hali Laeiszhalle w Hamburg. Była to rzadka okazja dla fanów Emerson, Lake & Palmer  żeby posłuchać ponownie na żywo wielu klasycznych utworów z towarzyszeniem orkiestry. Ostatni raz taką możliwość mieli w 1977 roku!

16 kwietnia 2011 roku Emerson, Lake & Palmer Projekt Tribute wrócił do Włoch. Rozpoczął tam trasę po największych miastach. Grupę entuzjazsycznie witąły takie miasta jak:  Ancona, Perugia, Firenze, Ravenna, Carpi, Padova, Modena, Crema, Milan, Seveso, Bergamo, Novara, Cantù etc.

Źródło: Klub Progresja