In Extremo wraca do Polski! – 19 października, Warszawa – klub Progresja!

Już 19 października 2013 na jedynym koncercie w Polsce wystąpi niemiecki zespół In Extremo. Pochodzący z Berlina muzycy założyli w 1995 roku zespół, który dziś uznawany jest za jedną z najważniejszych folk-metalowych formacji na świecie. In Extremo rozpoczyna jesienią trasę koncertową, promującą nowy album “Kunstraub”, którego premierę zaplanowano na koniec września. W roli supportu wystąpi młody, doskonale zapowiadający się zespół Sopor, który współtworzył widowisko i wydawnictwo “Kolory Nadziei” (www.kolorynadziei.pl).

19 października 2013

Warszawa

Klub Progresja – ul. Kaliskiego 15A

wejście od 19:00, początek koncertu 19:45

bilety w cenie 100 zł przedsprzedaż (110 zł w dniu koncertu) dostępne w sieci Ticketpro oraz Eventim.

Niepowtarzalny styl grupy In Extremo powstał  poprzez połączenie tradycyjnych metalowych brzmień z muzyką średniowieczną czy ludową – członkowie wykorzystują instrumenty takie, jak dudy średniowieczne, lira korbowa, harfa i inne. W ich repertuarze znalazły się znane średniowieczne utwory pochodzące z Carmina Burana (Nymphenzeit, Omnia Sol Temperat, Totus Floreo) oraz ówczesnej poezji, jak np. Palestinalied czy Herr Mannelig. Z czasem zespół stworzył również własny materiał po niemiecku. Grupa tworzyła ścieżkę dźwiękową do pierwszej i drugiej części gry komputerowej Gothic. Dotychczas muzycy występowali w Polsce dwukrotnie  – na Płock Cover Festival 2010 oraz na Metalfest 2012. 19 października fani będą mieli pierwszą okazję zobaczyć ich na klubowej scenie!

Biografie zespołów:

In Extremo

W ciągu ostatnich lat zespół In Extremo, odnoszący coraz większe sukcesy, stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych rockowych bandów w Niemczech. W 2008 roku ich przedostatni album „Sängerkrieg” otrzymał złoto. Kolejny („Sterneneisen”) znalazł się w czołówce niemieckich list przebojów i tak samo jak jego poprzednik szybko pokrył się złotem. Szacuje się, że In Extremo sprzedał ponad milion płyt. Występował na całym świecie: w Europie, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Argentynie, Chile i Chinach. 

Swoją muzyką tworzą wyjątkowy świat, co sprawia, że każdy ich album odznacza się na niemieckiej scenie rockowej. Bezkompromisowa twórczość tej siódemki przyczyniła się do sporej rozpoznawalności zespołu, również poza granicami ich kraju. Teksty utworów są swoistą pochwałą życia, a muzyka ukazuje praktycznie zapomniany świat dźwięków poprzez użycie historycznych instrumentów, których barwa idealnie odnajduje się w akompaniamencie tych współczesnych.

Bez wątpienia In Extremo jest najważniejszym zespołem folk-metalowym na świecie. Podczas swojej trasy koncertowej po raz pierwszy zaprezentują materiał ze swojej najnowszej płyty „Kunstraub”, której premiera przewidziana jest na 27 września 2013 roku. 

www.inextremo.de

Sopor

Zespół Sopor to nowa propozycja na polskiej scenie muzycznej. Czwórka młodych, zapalonych muzyków, dla których świat dźwięku nie ma granic i barier. Co ich wyróżnia wśród innych rockowych kapel? Przede wszystkim umiejętność harmonijnego łączenia mocniejszych brzmień z liryczną nutą instrumentów symfonicznych, która przykuwa uwagę nawet najbardziej wymagającego słuchacza. Zmęczeni jednostajnym metalowym graniem poczują swoisty powiew świeżości, a ci nie do końca przekonani do cięższych dźwięków, będą mile zaskoczeni.

Muzyka zespołu Sopor wraz z utworami Ryszarda Wolbacha współtworzy widowisko “Kolory Nadziei”, którego premiera miała miejsce 4 października 2012 roku w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie. U boku obu artystów wystąpili m.in. Piotr Cugowski, Michał Jelonek, Marcin Kołaczkowski, Michał Rudaś, Kalina Kasprzak. Sopor jest również finalistą (III miejsce) ogólnopolskiego etapu konkursu Emergenza Festival. W sierpniu tego roku miał też przyjemność reprezentować miasto Poznań na Fäehrmannsfest w Hanowerze. W czerwcu 2013 roku wraz z wydawnictwem „Kolory Nadziei” miała premierę pierwsza płyta zespołu – „Tajemna Moc”.

Źródło: Klub Progresja

Więcej info: – www.sopor7.com – www.kolorynadziei.pl