Klasz Ov The Sejtans Vol. 8

1 grudnia wystartuje 8 edycja imprezy odbywającej się cyklicznie w warszawskim Klubie Progresja. Założeniem koncertów w ramach imprezy Klasz Ov The Sejtans jest promowanie warszawskiej sceny rockowo metalowej oraz różnorodność wykonawców.

Podczas tegorocznej edycji wystąpią:

Leash Eye

Venflon

Scream Maker

Taliban Monkey Soldiers

Leash Eye to połączenie melodyjności hard rocka z lat 70-tych oraz ciężkich, mięsistych, gitarowych brzmień, okraszonych energetycznymi wokalizami oraz brzmieniami hammondowymi. Ósma edycja Klasz Ov The Sejtans będzie dla zespołu doskonałą okazją do świętowania kolejnego udanego roku – m.in. występy przed Judas Priest, Nazareth, Soulfly oraz reprezentacja Polski w finale prestiżowego konkursu zorganizowanego na całym świecie przez Hard Rock Cafe USA. Ostatnim wydawnictwem zespołu jest płyta V.I.D.I wydana przez Metal Mind Productions w 2011 roku.

www.myspace.com/leasheye

www.facebook.pl/leasheye, www.leasheye.pl

Venflon to energia Metalu i melodia grunge’u. Połączenie nowoczesności z tradycją. Grupa działa od 2003 roku. Przez ten czas zespół przeszedł dwie zmiany składu, wypuścił pięć wydawnictw, zagrał kilkaset koncertów na terenie całej Polski, wielokrotnie pokazywał się w mediach. Do najważniejszych wydarzeń w karierze zespołu należy występ na głównej scenie festiwalu Hunterfest 2007, udział w prestiżowym projekcie „Rhythm Of Football” szwajcarskiej rozgłośni Radio11, do którego Venflon został zaproszony przez radiową Trójkę (Na czas Euro2008, 16 specjalnie wybranych stacji radiowych ze wszystkich krajów biorących udział w turnieju), dojście do finału Antyfest 2009, koncerty na żywo na antenach Radia Dla Ciebie oraz Antyradia. Ponadto Venflon został oficjalnym partnerem akcji Poland Loves System Of A Down. Nagrał cover utworu System Of A Down – Boom. Do ścieżki dźwiękowej nagranej przez Venflon został zmontowany klip, na którym polscy fani zapraszają SOAD do naszego kraju.

Aktualnie zespół jest uczestnikiem emitowanego na antenie telewizji Polsat, popularnego show „Must Be The Music” gdzie znalazł się w gronie półfinalistów i błyskawicznie zdobył uznanie polskich fanów ciężkiego rocka.

www.venflon.pl

www.facebook.com/VenflonBand

Scream Maker to czysty heavy metal. Jeśli bliskie są Waszemu sercu nuty wyśpiewywane przez Dio, bądź te wygrywane przez gitarzystów Iron Maiden, czy Judas Priest, Scream Maker niechybnie znajdzie się na Waszej playliście! Na tradycyjny heavy metal wciąż jest miejsce. W dobie muzyki tworzonej tylko po to, by wykazać się pseudoryginalnością, Scream Maker stawia na finezyjne, choć jednocześnie klasyczne kompozycje i niezapomniane melodie. Dobrą energia, radość i moc to znaki markowe zespołu, które ujawniają się szczególnie mocno w trakcie koncertów! Na jednej scenie występowali z zespołami takimi jak Turbo, Ceti, Proletaryat, Luxtorpeda czy Tim „Ripper” Owens. Mieli okazję występować w wielu miastach w Polsce. Stawali na podiach przeglądów i konkursów muzycznych. Zajęli II miejsce w Antyfeście 2012 – przeglądzie stacji radiowej Antyradio!

www.facebook.com/screammaker 

www.youtube.com/user/screammakerband

Taliban Monkey Soldiers  tworzy grupa muzyków znanych z takich formacji jak Unquadium, Lostbone, Blindfolded. Zespół powstał latem 2010 roku, w tym czasie uformował się skład i zaczęły powstawać pierwsze kompozycję . W Październiku 2010 odbył się pierwszy koncert grupy w warszawskim klubie Radio Luxemburg, gdzie została ciepło przyjęty przez publiczność. Od tamtej pory zespół może poszczycić się nagranym latem 2011 roku debiutanckim krążkiem, zagraniem masy koncertów, oraz zajęciem III miejsca na tegorocznej Górze Rocka, znanym festiwalu muzycznym. Muzyka TMS to połączenie różnych gatunków takich jak metal, stoner rock a nawet elementy hardcor’u czy death metalu.

www.myspace.com/talibanmonkeysoldiers

Bilety: 20 zł w przedsprzedaży i 25 zł w dniu koncertu 

Klub Progresja, ul. Kaliskiego 15A, Warszawa

Źródło: Klub Progresja