Lecter nagrywa z wokalistą Illusion!

Zespół Lecter z dumą prezentuje zapowiedź singla pt. Wielki Wóz, w nagraniach którego gościnny udział wziął Tomek „Lipa” Lipnicki (Illusion, Lipali). Do utworu powstał także teledysk, za którego realizację odpowiada niezależna grupa filmowa Holeinmoon. Krótką zajawkę klipu można zobaczyć poniżej, a premiera teledysku już wkrótce!

Od dawna chciałem zaprosić Tomka do wspólnego nagrania. To dla mnie jedyny na polskim rynku artysta, z którym zawsze chciałem coś stworzyć. Wcześniej mieliśmy już okazję poznać się na scenie. Cieszę się, że to zaowocowało dalszą współpracą – mówi lider zespołu, Roman Bereźnicki. Wspólne nagranie to dla mnie tym większy zaszczyt. Bardzo cieszę się, że Tomek docenił naszą muzykę i z wielką przyjemnością zgodził się wystąpić w nowym singlu Lectera.

Utwór Wielki Wóz znajdzie się w programie nowej, niezatytułowanej jeszcze płyty Lecter, nad którą trwają właśnie intensywne prace. Zespół potwierdził również występ na dużej scenie tegorocznego Castle Party – www.facebook.com/castlepartyfestival

„Inside / Outside” to debiutancki album Lecter wydany w 2011 roku nakładem wytwórni Icaros. W ramach promocji albumu zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów w kraju, dwukrotnie dotarł także do Berlina. Muzyka tworzona przez zespół to alternatywny rock z elementami muzyki electro. Mixem oraz masteringiem płyty zarejestrowanej wcześniej w Strobo Studio zajął się Marcin Kiełbaszewski ze Studio X w Olsztynie. Inspirowany twórczością takich artystów, jak Depeche Mode, David Bowie, Ministry, Joy Division czy U2, Lecter z niebywałą lekkością tworzy energetyzujące, nietuzinkowe utwory, pełne świetnych melodii i przebojowych, zapadających w pamięć refrenów. 

Zespół nakręcił, aż cztery teledyski do płyty “Inside/Outside”, każdy w innym, wyjątkowym klimacie:

Morning

Hidden Soul

Don’t Stop Me

Somewhere

Źródło: Fantom Media