LECTER   Inside Outside 3
LECTER Inside Outside 3

=Lecter zaprasza na jesienną trasę koncertową Inside/Outside!

Już w nadchodzący weekend serią trzech koncertów rozpocznie jesienną trasę zespół Lecter. Razem z nimi na scenie w pierwszych trzech miastach (Częstochowa, Wrocław, Łódź) zobaczymy The Cuts, na dwóch ostatnich natomiast Lecter wystąpi u boku Lipali. 

Jesienna trasa „Inside/Outside” promuje debiutancki album Lecter o tym samym tytule. Muzyka tworzona przez zespół to alternatywny rock z elementami muzyki electro. Mixem oraz masteringiem płyty zarejestrowanej wcześniej w Strobo Studio zajął się Marcin Kiełbaszewski ze Studio X w Olsztynie. Inspirowany twórczością takich artystów, jak Depeche Mode, David Bowie, Ministry, Joy Division czy U2, Lecter z niebywałą lekkością tworzy energetyzujące, nietuzinkowe utwory, pełne świetnych melodii i przebojowych, zapadających w pamięć refrenów. 

Oto dokładna rozpiska trasy “Inside/Outside”:

18.10.12 [czw] + The CutsCzęstochowa – klub Rura

19.10.12 [pt] + The CutsWrocław – klub Łykend

20.10.12 [sob] + The CutsŁódź, klub Stereo Krogs

10.11.12 [sob] + N.Active P. Berlin – Slaughterhouse

17.11.12 [sob] + The CutsJelenia Góra – klub Kwadrat

01.12.12 [Sob] + NegradonnaSanok – Pani K

09.12.12 [nd] Bielsko Biała – Rude Boy

07.12.12 [pt] + Rosemary’s KidsWrocław – Liverpool

13.12.12 [czw] + LipaliCzęstochowa – klub Rura

14.12.12 [pt] + LipaliGliwice klub Rock’a

Zespół nakręcił aż cztery teledyski do płyty “Inside/Outside”, każdy w innym, wyjątkowym klimacie:

Morningwww.youtube.com/watch?v=nr7DaLTBACg

Hidden Soulwww.youtube.com/watch?v=jFcrQovCPHc

Don’t Stop Mewww.youtube.com/watch?v=cxaoesQgVlY

Somewherewww.youtube.com/watch?v=2urYzzAytL8

Zarys historyczny:

Zespół początkowo funkcjonujący pod nazwą Dr. Lecter, który w 2007 r. własnym sumptem wydaje płytę „Wydostać”. Tytułowy utwór z tego krążka ukazuje się na składance MiniMax Jarocin 2007 wydanej pod patronatem Piotra Kaczkowskiego z Polskiego Radia Trójki. 

Zmieniając nazwę na Lecter, na przełomie 2010/2011 r. lider zespołu Roman Bereźnicki rejestruje nowe utwory. Materiał zatytułowany „Inside/Outside” wzbudza zainteresowanie wytwórni płytowej Icaros Records. W marcu 2011 r. trafia do Studia X w Olsztynie, gdzie odbywa się jego miks i mastering. Tuż po zakończeniu nagrań zespół kręci teledysk do utworu „Morning” promującego album.  

Płyta „Inside/Outside”, utrzymana w konwencji alternatywnego rocka z elementami muzyki elektro, ukazuje się na rynku w czerwcu 2011 r. Wcześniej zespół daje specjalny, przedpremierowy koncert w ‘Studio M’ Polskiego Radia Opole. Tuż po oficjalnej premierze płyty występuje na opolskim rynku. Miesiąc później pojawia się w Bolkowie w charakterze gościa specjalnego festiwalu Castle Party 2011. 

We wrześniu 2011r. album „Inside/Outside” trafia do sklepów muzycznych na terenie całego kraju. Wkrótce grupa wyrusza w swoją pierwszą, regularną trasę koncertową po Polsce. Składająca się z kilkunastu koncertów obejmuje m.in. występy u boku Proletaryat. W jej ramach Lecter pojawia się także na kilku koncertach trasy „Abracadabra Gothic Tour 2011” supportując grupę Closterkeller. 

Entuzjastyczne przyjęcie tak płyty, jak i koncertowej oferty Lecter przez fanów i media skutkuje pojawieniem się kolejnych propozycji występów. Grupa z końcem lutego rusza w dalszą część trasy „Inside/Outside Tour”. W jej ramach zostaje zaproszona do otwarcia kilku koncertów IRA. Kilka tygodni wcześniej swoją premierę ma kolejny teledysk Lecter, tym razem nakręcony do utworu Somewhere.

Źródło: Fantom Media

Więcej informacji o zespole:  – www.lecter.pl – www.myspace.com/lecterpoland – www.facebook.com/lecterpl – www.icarosrecords.pl