The Lollipops powracają z nowym albumem „Miniatures”!

Polski rockowy towar eksportowy, jak nazywany jest olsztyński zespół The Lollipops, zakończył prace nad swoim drugim albumem długogrającym. „Miniatures” ukaże się na rynku 21 marca nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ. Płytę zapowiada singiel „She Makes Mistakes – She Will Be Fine”. 

Od dawna mówiło się o powstawaniu kolejnego krążka The Lollipops i charakterze nowych utworów, które można było usłyszeć na koncertach oraz bardzo dobrze ocenianej EP-ce „Daydreaming”. W międzyczasie grającego na perkusji Wojtka Zamaro zmienił Adam Szostek. Kropką nad „i” stało się podpisanie kontraktu z nową wytwórnią – MTJ.  W końcu!! Oto jesteśmy w tym długo oczekiwanym momencie, kiedy wiemy, jak nazywa się album, jakie piosenki są na nim i kiedy pierwsi słuchacze zderzą się z tym, nad czym pracowaliśmy przez ostatnie miesiące. Chociaż gramy te utwory na koncertach, to dopiero zebrane w całość i podane w formie kompletnego krążka „Miniatures” brzmią jak album, który określa kierunek, w którym poszliśmy po wydaniu „Hold!” – mówią muzycy The Lollipops.

Album “Miniatures”, następca debiutu “Hold!”, ukaże się 21.03.2014 r. pod szyldem Wytwórni Muzycznej MTJ. Płytę ponownie wyprodukował Marcin Bors (Nosowska, Brodka, Myslovitz).

The Lollipops „Miniatures” –  tracklista:

1. Keyhole Kate

2. Who Would…

3. Daydreaming

4. Mallory

5. She Makes Mistakes – She Will Be Fine

6. Action!

7. November

8. From Place To Place To Place

9. Folded Arms

10. Whereabouts

Znakiem rozpoznawczym grupy są nadal brudne gitarowe brzmienia i ciekawy, niepokojący głos wokalistki Kasi Staszko. Kompozycje przywodzące na myśl obrazy z filmów Davida Lyncha czy Quentina Tarantino stały się jeszcze bardziej dopracowane i emocjonalne, acz niepozbawione szorstkości i hałasu, do którego przyzwyczajeni są fani The Lollipops. Piosenki zyskały więcej głębi, jednak nie straciliśmy przy tym buńczucznej werwy. Bardzo nas też cieszy, że każdy utwór jest zamkniętą całością. Stąd nazwa albumu – „Miniatures”. Powinno się Wam spodobać. – zapowiada zespół.

The Lollipops w 2011 roku wydali swój debiutancki album „Hold!”, który narobił sporo zamieszania na rynku krajowym – i nie tylko. Formacja określająca własną twórczość jako połączenie noise popu z rock’n’rollem ma na swoim koncie występy na największych polskich festiwalach. Zagrali na Heineken Open’er Festival, Off Festiwal, pojawili się również na sopockim Top Trendy. Wybrani osobiście przez Nicka Cave’a, wystąpili przed jego formacją Grinderman podczas festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu.