Nadchodzi muzyczna rewolucja!! Startuje trzecia edycja Emergenza Festival Polska!!

Początek listopada to prawdziwe trzęsienie ziemi na polskiej młodej scenie muzycznej. Startuje największy festiwal na świecie dla zespołów bez kontraktów płytowych. Trwać będzie do czerwca 2014 roku. W dziesięciu polskich miastach – Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Szczecinie, Gdyni, Gdańsku, Sopocie oraz Warszawie odbędzie się po kilkadziesiąt koncertów, z których publiczność oraz międzynarodowe jury wyłaniać będą krajowego, a następnie światowego zwycięzcę.

Urodziłeś się, by grać na scenie?

Emergenza jest obecnie największym i najpopularniejszym na świecie międzynarodowym festiwalem muzycznym poświęconym młodym zespołom.  Do tej pory we wszystkich edycjach wzięło udział ponad sto tysięcy kapel, które co rok konkurują ze sobą o tytuł najlepszego zespołu na świecie. Festiwal odbywa się w 800 najlepszych klubach muzycznych 33 krajów Europy, Ameryki Północnej, Japonii i Oceanii. Cała impreza skupia uwagę milionowej widowni. Emergenza jest otwarta na wszystkie gatunki muzyczne. Warunkiem udziału jest brak kontraktu płytowego z dużą wytwórnią oraz wykonanie własnych utworów. Dla zespołów to szansa na wypromowanie własnej twórczości, ukazanie się szerokiej publiczności oraz zrealizowanie swoich muzycznych marzeń. Dla fanów kontakt z najciekawszymi młodymi zespołami świata

Chico – pierwszy polski zwycięzca (2011/2012)

W pierwszej polskiej edycji (2011/2012) zwycięzcą Festiwalu został zespół Chico ze Świętochłowic. Grupa kończy nagrywać obecnie nowy album, a jej kariera nabiera tempa i ma coraz większe szanse, aby w niedługim czasie poważnie namieszać na polskiej scenie muzycznej. Podczas światowego finału Emergenzy zespół pokazał europejskiej publiczności, że młode zespoły z naszego kraju prezentują absolutnie międzynarodowy poziom. Zagrali świetny koncert, jednak to pop-rockowy zespół Hurricane Love ze Szwecji został uznany za najlepszy. Szóstka muzyków z Malmo ruszyła potem na małe tourne po Niemczech, a w 2013 zagrali w najlepszych klubach Europy w ramach trasy koncertowej Emergenzy.

Pierwsza polska edycja Festiwalu okazała się wielkim sukcesem. Do udziału w nim zgłosiło się ponad 600 kapel, odbyło się 30 koncertów w 10 klubach, na których zaprezentowało się na żywo ponad 130 zespołów. „Jesteśmy przekonani, że kolejna edycja festiwalu będzie jeszcze lepsza pod każdym względem. Szykuje się prawdziwa muzyczna rewolucja.” – mówi Dominik Gacka, organizator Emergenza Festival w Polsce.

Straight Jack Cat – drugi polski zwycięzca (2012/2013)

W drugiej edycji polskiej Emergenzy (2012/2013) zwycięzcą został zespół Straight Jack Cat z okolic Krakowa/Chrzanowa. Straight Jack Cat grają “niehigieniczny rock’n’roll”. Robią hałas. Są nieprzewidywalni. Kapela wymienia wśród swoich ulubionych i najbardziej inspirujących artystów takie zespoły, jak Queens of the Stone Age, Grinderman, The Stooges, The Black Keys oraz wszystkie projekty Jacka White’a. Z połączenia tych wpływów uzyskuje muzykę, którą jej członkowie określają jako „rock’n’raw”. Maniakalnie kolekcjonują surowe analogowe brzmienia sprzed lat. Ich dzikie koncerty pozostają na długo w pamięci, także w postaci szumów usznych nazajutrz. Kwartet narobił sporo hałasu wygrywając w tym samym roku kilka konkursów (KrotoFest, Klang, Rock May Festival) i przygotowuje się do nagrania swojej debiutanckiej płyty

Druga polska edycja Emergenzy również okazała się dużym sukcesem. Tym razem do udziału w Festiwalu zgłosiło się ponad 700 kapel, odbyły się 52 koncerty w 15 klubach, na których zaprezentowało się na żywo ponad 200 zespołów. W drugiej edycji poszerzył się również zasięg Festiwalu o nowe miasta (Kraków, Poznań) oraz kolejne  nagrody (min. wydanie płyty, sesje zdjęciowe, teledyski) i projekty (składanka Emergenza Polska)

Zdobądź rozgłos i podbij serca fanów w 3. edycji!

Młode zespoły mogą rejestrować swój udział na Festiwalu na jego oficjalnej stronie: www.emergenza.net

W trzeciej edycji polskiej Emergenzy, w dziesięciu miastach, odbywać się będą prawdziwe bitwy muzyczne pomiędzy kapelami. Zespoły mogą mieć bezpośredni wpływ na ilość publiczności oraz wyniki głosowania, ponieważ zostaną zaangażowane w czynną promocję Festiwalu. W pierwszej rundzie zwycięski zespół ocenia i wyłania tylko i wyłącznie publika koncertowa. Natomiast od etapu półfinałów dodatkowo zespoły oceniać będzie jury. Wyjątkiem jest otrzymanie od organizatora „Dzikiej Karty”, czyli przepustki do dalszego etapu Festiwalu. Każdy zespół ma możliwość wybicia się oraz ukazania światu swojego talentu!

Od stycznia 2014 do końca czerwca 2014 będą odbywały się koncerty w ramach Festiwalu. Emergenza będzie gościła w najpopularniejszych klubach w Polsce, m.in. Proxima (Warszawa), Firlej (Wrocław), Lizard King (Kraków), Blue Note (Poznań), Katofonia (Katowice), Sfinks700 (Sopot), Luka (Łódź), Ucho (Gdynia), B90 (Gdańsk)  Szczegóły konkretnych występów pojawiać się będą na bieżąco na stronie Emergenzy oraz na  fanpage’u Emergenza Polska.

Czy jesteście gotowi zagrać w najpopularniejszych klubach na świecie?

Podczas trwania Festiwalu na zespoły czeka szereg przygód i muzycznych wyzwań, wyjazdów, nowych kontaktów i możliwości. Wolą organizatorów jest stworzenie profesjonalnych warunków dla startujących zespołów oraz umożliwienie im dalszej drogi budowania sukcesu muzycznego.

Najlepsze z grup, które zwyciężą w finałach krajowych, spotykają się na finale światowym Emergenzy, w Niemczech na Taubertal Open Air Festival (lato 2014). Zespoły biorące udział w Festiwalu mają szansę zagrać w najpopularniejszych klubach na świecie: Palladio, Melkweg, London Astoria, Rolling Stone, Oranżeria, SO36 i Muffathalle, na specjalnie przygotowanej scenie i na profesjonalnym sprzęcie oraz zdobyć nagrody w postaci instrumentów muzycznych.

Emergenza Polska Sezon Trzeci: Start!

Zapraszamy wszystkie młode, ambitne kapele do skorzystania z wielkiej szansy.

Emergenza to nie talent-show, to poważna muzyczna impreza, która nastawiona jest na znalezienie i pomoc prawdziwym, utalentowanym artystom. Warto pamiętać, że ten festiwal odmienił losy wielu zespołów!

Od początku września do końca października 2013 roku  zespoły mogą rejestrować się na oficjalnej stronie festiwalu: www.emergenza.net 

Czy jesteście gotowi zagrać w najpopularniejszych klubach w Europie?

Każdy z Was może być jak Straight Jack Cat lub Chico – zwycięzcy poprzednich polskich edycji!

Mało tego, każdy z Was może być jak Obsolete Radio zwycięzca finału światowego!

Chyba nie trzeba namawiać do uczestnictwa…

TO JEDYNY FESTIWAL NA ŚWIECIE, KTÓRY DAJE SZANSĘ ZAGRANIA TRASY PO EUROPIE!

Więcej informacji na:

www.emergenza.net

www.youtube/user/emergenzapolska

www.facebook.com/emergenzapolska