Nowa płyta Naumachia gotowa!

Black-death-metalowa formacja Naumachia, rezydująca w Norwegii, która ma na swoim koncie trzy pełne albumy (wydane przez Empire i Witching Hour) zakończyła prace nad czwartą płytą zatytułowaną “Machine Of Creation”. W ubiegłym roku w białostockim studio Hertz muzycy zarejestrowali 10 kompozycji. Utworem promującym płytę jest Multiple Personality, w którym wykorzystano partie wokalne nagrane wiele lat temu przez Covana (ex-Decapitated) z myślą o trzeciej, niewydanej nigdy płycie „Atrophia Red Sun”. W tej kompozycji śpiewa również Marcin Urbaś (ex-Sceptic). Można go posłuchać pod tym linkiem: www.youtube.com/watch?v=K16peZoTgtM.

Na całą płytę ścieżki gitary basowej nagrał Sławek “Mortifer” Kusterka, znany również z zespołu Hate, który zmarł nagle podczas trasy Hate w kwietniu ubiegłego roku. Za teksty na całą płytę odpowiada Marcin Urbaś, który również zaśpiewał w kilku utworach. Sesję zdjęciową zrobił Łukasz Jaszak, fotograf i autor okładek, m.in. Decapitated, Blood Red Throne, Vomitory.

Tak prezentuje się tracklista płyty “Machine Of Creation”: 

1. Amging Sun

2. Primal Instinct

3. Destroyers

4. Frag-men-ted

5. Men of Down

6. Machine of Creation

7. Scorched Earth

8. Multiple Personality

9. Lost

10. Amnesia 

Tak zespół komentuje zakończenie prac nad płytą: Jest to dla nas niezmiernie ważny album, zarówno jeśli chodzi o nowe podejście do kompozycji, jakość brzmienia, ale też fakt, że komponowaliśmy go ze Sławkiem, którego nie ma już z nami. Bracia Wisławscy szybko wychwycili nasze intencje i pomogli nam wynieść Naumachię na wyższy poziom. Muzyka jest bardzo zróżnicowana, można znaleźć w niej wiele odniesień i płaszczyzn. Tempa są wolniejsze, niż te, w których graliśmy dotychczas. Intensywnie pracowaliśmy nad rytmiką i muzykalnością. Płyta jest na pewno bardziej melodyjna od ostatniego albumu, można nawet stwierdzić, że w pewnym sensie wróciliśmy  do początków z „Wrathorn”. Duża część utworów powstała „z ręki” na próbach, co sprawiło że muzyka nabrała oddechu i energii. Znajdziecie tu też dużo elektroniki, za którą odpowiada VX.  Jesteśmy bardzo zadowoleni z końcowego efektu i nie możemy się doczekać koncertów promujących nowy album.

Płyta ukaże się późną wiosną 2014, aktualnie trwają rozmowy z wydawcami. Pod tym adresem można zobaczyć raport ze studia nagraniowego: www.youtube.com/watch?v=65i4f37q9ZE. Ostatni studyjny materiał Naumachii to “Black Sun Rising” wydany w 2009 roku nakładem Witching Hour.

Źródło: Fantom Media

Więcej info:

www.naumachia.pl

www.facebook.com/naumachiametal