Premiera debiutanckiego albumu Fismolla „At Glade”

18 czerwca ukazał się album jednego z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych debiutów muzycznych tego roku! 

Fismoll – młody, polski songwriter zachwycił środowisko muzyczne singlem Let’s Play Birds, który z inicjatywy Marka Niedźwieckiego został wyróżniony Piosenką Dnia w radiowej Trójce. Teledysk do tego utworu w ciągu kilku dni obejrzało ponad 70 000 fanów zostawiając entuzjastyczne komentarze! Zachwyceni 19-letnim artystą muzycy i dziennikarze tacy, jak Katarzyna Nosowska czy Artur Orzech, podobnie jak słuchacze określają jego muzykę jako zjawiskową.

Debiutancka płyta Fismolla zatytułowana jest „At Glade”, czyli „Na Polanie”, to dojrzała i niezwykle nastrojowa muzyka Indie na światowym poziomie. Stylistycznie można ją wymienić jednym tchem obok płyt Bon Ivera, Bena Howarda czy Damiena Rice’a, jest równie piękna, przemyślana i dopracowana pod względem brzmieniowym.

Kompozycje, słowa oraz aranżacje są dziełem samego Fismolla, realizacją i produkcją brzmienia zajął się Robert Amirian, którego współautorstwa jest również część tekstów. Zjawiskowym dopełnieniem tego tandemu jest słynna Mandy Parnell z Londynu, której mastering od lat jest integralną częścią brzmienia takich artystów, jak Björk, Sigur Ros, Depeche Mode, Roisin Murphy, Feist, Royksopp czy Matthew Herberta, a która zachwycona talentem Fismolla zgodziła się zmasterować również debiutancką płytę młodego artysty.

FISMOLL – LET’S PLAY BIRDS

www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Z2LsuTMXQzo

Posłuchaj przedpremierowo całego albumu tylko na interia.pl!

www.muzyka.interia.pl/alternatywa/news/fismoll-debiutuje-posluchaj-plyty,1926253,45

Więcej info:

– www.facebook.com/pages/Fismoll/351254321556875?fref=ts

– www.new.myspace.com/fismoll

Źródło: Mood Production