Rebelianci prezentują płytę „Southern Soul”! Premiera w listopadzie!

Rebelianci to nowy polski zespół grający southern rocka, który tworzą muzycy z potężnym doświadczeniem scenicznym. Powstał w 2012 roku po odejściu wszystkich instrumentalistów od formacji Manson Band i dołączeniu wokalisty Michała Borowca. Muzyka zespołu zainspirowana jest brzmieniem takich legend, jak Lynyrd Skynyrd czy The Allman Brothers Band. Melodyjne „piosenki drogi” tworzą niesamowity klimat mistycznej podróży przez amerykańskie południe. Rebelianci w prostych słowach opowiadają o człowieku i jego marzeniach. Tytuł płyty “Southern Soul” nawiązuje zarówno do południa Stanów Zjednoczonych, ojczyzny tego gatunku, ale też do południa naszego kraju, skąd pochodzą Rebelianci.

W ostatnich miesiącach zespół przygotowywał pierwszy materiał studyjny. „Southern Soul” to EP-ka, na której znalazło się 5 utworów. Materiał został zrealizowany w Maq Records (gdzie nagrywali m.in. TSA, Piersi, Cree) we współpracy z Maciejem Stachem. Płyta ukaże się w listopadzie 2013.

Tracklista płyty prezentuje się następująco:

1. Paranoja

2. Ostatni Świat

3. Droga 88

4. Płomień

5. Imaginacje

W serwisie Soundcloud pod adresem – https://soundcloud.com/rebelianci  można posłuchać pierwszego utworu promującego album, zatytułowanego “Droga 88”.

Biografia:

Lata 90. Grupa przyjaciół – muzyków zainspirowanych muzyką najbardziej znanych sław southern rocka takich, jak Lynyrd Skynyrd, The Allman Brothers Band, Blackfoot czy Outlaws dołączyła do wokalisty muzyki country. Przez prawie 15 lat grając w składzie Manson Band: Dariusz „Goryś” Gorczyński, Grzegorz „Pauza” Woźniak, Jarosław „Chudy” Hermanowicz, Bogdan „Bobesz” Mróz oraz Bogdan „Boczek” Chojnowski zmieniali oblicze i brzmienie zespołu. Stali się rasowymi rockmanami, ludźmi wolnymi i otwartymi na różne gatunki muzyczne, którzy nie zapomnieli o korzeniach takich, jak blues czy rock’n roll.

Z końcem roku 2012, po rozstaniu z dotychczasowym wokalistą, rolę frontmana przejął Michał Borowiec- gruntownie wykształcony muzycznie wokalista, który jak pozostali członkowie zespołu jest zainspirowany muzyką southern rock. Jego umiejętności oraz doświadczenie zdobyte w różnych formacjach muzycznych wprowadziły do zespołu świeży powiew oraz podniosły poziom muzyczny kompozycji.

Zmieniła się również nazwa – Rebelianci – z którą zespół rozpoczyna nowy rozdział swojego muzycznego życia i konsekwentnie kroczy ścieżką rock’n roll’a, grając wyłącznie autorski repertuar. Muzyka zespołu najlepiej wypada na dużych plenerowych koncertach, gdzie w pełni można docenić rasowe brzmienie przesterowanych gitar, potężnego basu i mocno grającego serca perkusji. Melodyjne „piosenki drogi” tworzą niesamowity klimat mistycznej podróży przez amerykańskie południe. Rebelianci w prostych słowach opowiadają o człowieku i jego marzeniach.

Właśnie powstał najnowszy minialbum zespołu, pt. „Southern Soul”, na którym znalazło się 5 utworów. Materiał został zrealizowany w Maq Records we współpracy z Maciejem Stachem. Płyta ukaże się w listopadzie 2013.

Muzycy wielokrotnie występowali na największych zlotach motocyklowych, Piknikach Country oraz bluesowo-rockowych imprezach. Grupa zafascynowana takimi zespołami, jak Lynyrd Skynyrd, The Allman Brothers Band, Blackfoot czy Outlaws, gra wyłącznie autorskie, polskie kompozycje w klimacie rock/southern rock/blues.

Źródło: Fantom Media

Więcej informacji: www.facebook.com/zespolrebelianci www.rebelianci.eu