Riverside w Klubie Progresja

14 kwietnia jeden z najbardziej popularnych polskich zespół metalowych Riverside wystąpi w warszawskim Klubie Progresja. Będzie to bardzo ważne wydarzenie dla Progresji, gdyż to właśnie tutaj Riverside miał swoje pierwsze występy. Muzycy ćwiczyli przed najnowszą trasą w salach klubowych i są nie tylko przyjaciółmi Klubu, ale wręcz rodziną, bo są obecni w Progresji od samych jej początków.

Bilety: 50 zł w przedsprzedaży i 60 zł w dniu koncertu 

Już w kwietniu Riverside rozpoczyna polską część swojej najdłuższej w karierze trasy koncertowej promującej najnowszy album „Shrine of New Generation Slaves”, który spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem w kraju i za granicą. W Polsce album w niecałe trzy tygodnie pokrył się złotem, a za granicą dotarł do wysokich miejsc na listach sprzedaży m.in. Holandii i Niemiec.

Płyta „Shrine of New Generation Slaves” promowana jest przez dwa single – „Celebrity Touch” oraz najnowszy „The Depth of Self Delusion”, na który można już głosować na antenie radiowej Trójki. Przez kolejne miesiące zespół będzie koncertował po Europie i Stanach Zjednoczonych. Bilety na polskie koncert w Klubie Progresja można kupić w sieci Eventim oraz w Klubie.

Najnowszy album Riverside „Shrine of New Generation Slaves” po dwóch tygodniach sprzedaży zdobył już status złotej płyty! „S.O.N.G.S.” zadebiutowało na trzecim miejscu oficjalnej listy sprzedaży OLIS, a w ubiegłym miesiącu dotarło do miejsca drugiego. 

Riverside, jako jeden z nielicznych polskich zespołów, może się także poszczycić debiutami na zagranicznych listach sprzedaży: Niemcy – 33 miejsce, Holandia – 28 miejsce, Holandia (muzyka alternatywna) – 9 miejsce, Szwajcaria – 51 miejsce, Finlandia – 41 miejsce, Wielka Brytania (rock) – 24 miejsce.

Źródło: Klub Progresja

Więcej info: 

www.riversideband.pl/pl