Sawblade nagrał debiutancki album „Reminiscence”!

Warszawski Sawblade nagrał debiutancką płytę “Reminiscence”. Produkcją całości zajał się Filip ‘Heinrich’ Hałucha. “Reminiscence” to dziewięć technicznych utworów będących energetyczną, niespotykaną mieszanką amerykańskiego groove w klimacie Disturbed czy Godsmack oraz ostrzejszego grania z rejonów thrash/metalcore. Album trafił do sprzedaży w drugiej połowie września.

Jak mówią sami muzycy – „Reminiscence” to zbiór wszystkich naszych doświadczeń uformowanych w taki sposób, by osoba postronna, słuchacz, mógł odebrać te wspomnienia z całą ich mocą – za sprawą wyrazistych tekstów śpiewanych jeszcze silniejszym wokalem, ściany dźwięku gitar i niemalże mechanicznej, brutalnej sekcji rytmicznej. Sawblade nie kryją, iż ich podejście do grania ciężkiej muzyki odstaje od rodzimej sceny. Duży nacisk kładą na wielowątkową melodyjność utworów, refreny nie są jedynie dodatkami.

Skład: Michał „Roman” Romańczuk – wokal, gitara rytmiczna; Marcin Zawadziński – gitara prowadząca; Michał „Leszczu” Oleszczuk – bas; Michał „Sołtys” Sołtysik – perkusja (kolejność losowa)

W sieci można posłuchać pierwszego utworu promującego album zatytułowanego “Believe” – przygotowanego w formie tzw. „lyric video” – www.youtube.com/watch?v=tw_hAcX7w7A. Do tego utworu powstanie wkrótce profesjonalny teledysk.

Tak prezentuje się tracklista płyty:

1. Oncoming Storm

2. Before You Leave

3. Disappear

4. Arise

5. This World

6. Sweet Denial

7. Believe

8. Sound of Heaven

9. Kingdom

Biografia:

Sawblade powstał w 2008 r., a w obecnym składzie gra od stycznia 2013 r. Muzycy zajmują się szeroko rozumianą muzyką metalową. Odrębny styl i wpływy każdego z członków zespołu sprawiają jednak, że w jego twórczości przewija się wiele różnych brzmień. Muzycy wydali w 2011 roku EP-kę zawierającą 4 utwory, nagrane w olsztyńskim Studio X w czerwcu 2011 r., a w lipcu 2013 w warszawskim Sound Division Studio pod okiem Filipa 'Heinricha’ Hałuchy nagrali debiutancką płytę, która ukazała się w czwartym kwartale 2013 r.

Utwór „Rise Again” z 2011 r. zapewnił zespołowi miejsce w finałowej dziesiątce konkursu „Make More Music” organizowanego przez Empik. Sawblade zdobył także główną nagrodę w drugiej edycji konkursu „Rock Up Your Life” organizowanego przez studio nagrań „Spot”. Sukcesami są także udane występy w konkursach takich, jak Rzeszowski Przegląd Autorski „RzePa” czy Akademicki Przegląd Muzyczny Radia Afera w Poznaniu. Zespół wystąpił na scenach festiwali takich, jak Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2013, Hyde Park Festival w Radomiu oraz Festiwalu Wszystko Gra w Zamościu. Odcinek programu „Rock Time” poświęcony Sawblade można spotkać w ramówce telewizji EdusatTv oraz Internecie. Grupa gościła także w Otwockiej Regionalnej Telewizji Internetowej LiniaTv.

Źródło: Fantom Media

Więcej info:

www.sawblade.pl

www.facebook.com/SawbladeBand