promofoto scylla web 3
promofoto scylla web 3

Scylla prezentuje debiutancki album – „Pestilence, War, Famine And Death”! Premiera w połowie listopada!

W drugiej połowie listopada do sprzedaży trafi debiutancka płyta pochodzącego ze Szczecina zespołu Scylla. Album zatytułowany „Pestilence, War, Famine And Death” przygotowywano od ubiegłego roku, praktycznie od momentu powstania zespołu. Założeniem było zrobienie czegoś, co nie będzie zamykało się w sztywnych ramach jednego gatunku, a pozwoli dać ujście różnym fascynacjom muzycznym. 11 potężnych kompozycji zarejestrowano w studiu „Aesthetic Audio” w Szczecinie w lipcu i sierpniu 2012 roku. Miksem oraz masteringiem płyty zajął się Waldek Jędruszak, gitarzysta zespołu, który odpowiada również za projekt okładki.

Album zapowiada singiel We Can Be Legends, którego można posłuchać tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=fM3SKA4phiI. Pierwszy koncert promujący wspomnianą płytę odbędzie się 8 grudnia w szczecińskim klubie Słowianin.

„Pestilence, War, Famine And Death” jest muzyczną podróżą dookoła i w głąb różnych nurtów jakie pojawiły się w ostatnich paru latach w muzyce metalowej, a w całość wpleciono sprawnie elementy elektroniczne. Materiał brzmi zabójczo i świeżo i nie ustępuje poziomem od wydawnictw zagranicznych. Siedmiostrunowe gitary przecinają się niczym piła tarczowa, bas grzmi niemal w spektrum infradźwięków, a perkusja dostarcza motoryczny fundament struktury. Czasem jest szybko, czasem wolno a nad wszystkim unosi się  niemal obłąkańczy wokal i niepokojące dźwięki samplerów i syntezatorów. Jak komentują sami muzycy: to muzyka ciężka, tłusta, delikatnie przeplatana dźwiękami dobywającymi się z dna piekła, oraz wokalami do których pasuje malarstwo Beksińskiego i odgłosy z rzeźni. Na scenie Scylla to wulkan energii i perfekcja wykonawcza, a dla publiczności uczta dla uszu i zastrzyk adrenaliny prosto w serce.

Na płytę „Pestilence, War, Famine And Death” trafiło 11 utworów:

01. The Anthem Of Lost, 02. Hate Breeds Hate, 03. Enough Of Lies, 04. Meet My Dark Side, 05. Reaching The End, 06. The Grey, 07. Miss Takes, 08. Stalemate, 09. Executioners, 10. We Can Be Legends, 11. Disillusioned MMXII

Od dziś można zamawiać album w przedsprzedaży – w zaskakująco niskiej cenie – szczegóły tutaj:

www.facebook.com/events/413996495333226/

Historia:

Zespól powstał w 2011 roku w Szczecinie w wyniku zmęczenia materiału i zmęczenia sobą w kilku szczecińskich zespołach. Iskrą, która podpaliła lokalny underground było spotkanie Halca (git) i Waldka (git) w nieistniejącym już klubie Kontrasty. Spotkanie zakończyło się mrokiem przed oczami i postanowieniem zrobienia mrocznej kapeli, która nie będzie się zamykała w żadnym gatunku szeroko rozumianego metalu. Reszta to już historia. W Lipcu 2011 skład ostatecznie się uformował i po wielu zagranych razem koncertach okrzepł.

Źródło: Fantom Media

Więcej informacji: 

 – www.scylla-metal.pl

 – www.facebook.com/scyllaband