The Sixpounder prezentuje nowy teledysk! Druga płyta prawie gotowa!

Muzycy z Wrocławskiej formacji The Sixpounder wypuścili na światło dzienne kolejny owoc swojej pracy – klip video do ich flagowego utworu Last True Cowboy Manifesto z płyty Going To Hell? Permission Granted! wydanej nakładem Universal Music Polska. Teledysk został nakręcony w parku rozrywki Western City w Karpaczu a na planie i przy montażu pracowało ponad 30 osób. Za produkcję odpowiada grupa „2nd Door On The Left”. Klip można zobaczyć pod tym adresem: http://www.youtube.com/watch?v=2Lgu_5Xl1vU oraz na stronach zespołu www.thesixpounder.com i www.facebook.com/TheSixpounder.

Realizacja tego klipu to ostatni etap promocji debiutanckiej płyty. Równocześnie trwają intensywne prace nad drugim albumem, który jest już w całości nagrany i aktualnie przechodzi fazę miksów, za którą odpowiada Jacek Miłaszewski (Acid Drinkers, Hunter). Na płycie znajdzie się 10 premierowych utworów, w 3 z nich pojawią się wyjątkowi goście. Więcej szczegółów wkrótce!

Dla samych członków zespołu zrealizowanie teledysku było wielką przygodą i wyzwaniem jak zresztą sami opowiadają: Last True Cowboy Manifesto” jest utworem, który podkreśla nasze jestestwo, jest kwintesencją The Sixpounder, szybki, w pysk i do rzeczy. Teledysk do tego numeru musiał być najlepszym jaki dotąd zrobiliśmy i wiem, że to się udało! Obraz ten jest największym naszym dotychczasowym przedsięwzięciem i jestem dumny z naszych fanów i przyjaciół, którzy walnie przyczynili się do jego powstania – mówi Frantic Phil. Zaangażowaliśmy do niego aktorów, kaskaderów, broń palną, efekty specjalne i konie, które umiały zrobić wszystko. Nawet kawę.

Last True Cowboy Manifesto to dla nas najważniejszy utwór na płycie – mówi Paul Shrill. Ten teledysk musiał być wielki, z rozmachem i ma robić wrażenie. Końcówka ubiegłego roku była dla nas niezwykle pracowita. Oprócz teledysku, zarejestrowaliśmy materiał na nasz drugi album. W tym momencie jesteśmy na etapie mixu. Nie możemy się doczekać efektu finalnego. Płyta będzie zdecydowanie szybsza, bardziej melodyjna i jeszcze bardziej przebojowa od debiutu. Teledysk do Last True Cowboy Manifesto to nasz manifest, który przygotowuje grunt pod nadchodzące trzęsienie ziemi!.

Źródło: Fantom Media