Victorians potwierdza trasę z The 69 Eyes oraz koncerty na krajowych i zagranicznych festiwalach!

Pochodzący z Bielska-Białej zespół Victorians, który pod koniec roku 2012 zadebiutował doskonale przyjętą płytą “Revival” zaprasza na najbliższe koncerty. Zespół wystąpi na 3 koncertach polskiej trasy The 69 Eyes – 27 kwietnia w Warszawie (Proxima), 28 kwietnia w Krakowie (Kwadrat) oraz 29 kwietnia we Wrocławiu (Alibi). Oprócz nich na scenie wystąpi również horror-rockowy The Fright z Niemiec.

Latem Victorians wystąpi na Castle Party, jednym z największych festiwali muzyki gotyckiej w Europie, który odbędzie się w dniach 11-14 lipca w Bolkowie. 

Jesienią muzycy wyruszą na koncerty zagraniczne – wystąpią między innymi 18 października na Metal Female Voices Fest 2013 w Belgii (gwiazdą będzie Tarja Turunen), a nieco ponad tydzień później (26.10) zagrają na Międzynarodowym Festiwalu Filmów im. Brama Stokera w brytyjskim Whitby.

Zespół zaprasza również na nowy kanał Youtube – www.youtube.com/user/VICTORIANSofficial gdzie opublikowano kilka, utworów, które nie znalazły się na płycie, m.in. instrumentalne kompozycje zainspirowane filmem “Hobbit”

Materiał na debiutancką płytę “Revival” powstał przełomie czerwca i lipca w częstochowskim MP Studio, pod czujnym okiem (i uchem) Mariusza Piętki, który współpracował z takimi zespołami jak Sabaton, Pathfinder czy Cristal Viper. Zespół Victorians zarejestrował 10 niepowtarzalnych kompozycji. Za sesję zdjęciową odpowiada Katarzyna Niwińska. Na stronie zespołu można znaleźć wszystkie zdjęcia z tej sesji – www.facebook.com/victorians.band/photos_stream, a pod tym linkiem krótki film dokumentujący pracę w studio – www.youtu.be/dTnJi_HtidM 

Do promocji albumu wybrano singiel In The End, który można odsłuchać w serwisie Soundcloud – www.soundcloud.com/utis-aristocrat/in-the-end. Album zebrał same pozytywne recenzję z kraju i zagranicy, opinie ponad 50 dziennikarzy można znaleźć tutaj: www.victorians.pl/revival-album-reviews, a wśród nich nasza: www.laboratoriummuzycznychfuzji.com/2013/01/probowkowe-recenzje-victorians.html.

Victorians to coś więcej niż muzyka, to również niepowtarzalny image! Victorians nie ukrywa swoich fascynacji kulturą artystyczna XIX wieku i jej spuścizną.

Biografia:

Victorians – Aristocrats’ Symphony – zespół z Bielska-Białej, który powstał w 2010 roku. Skupił wokół siebie muzyków znanych z Noxiferis, Axis Mundi, Nemezys, Psyklon Trip. Na przełomie czerwca i lipca 2012 roku zespół zarejestrował materiał na swoją debiutancką płytę „Revival”, która ukaże się jesienią tegoż roku. Victorians tworzy, a twórczość jego to nie tylko muzyka symfoniczno-metalowa z niepowtarzalnym wokalem Eydis, ale również strona wizualna – ważna jest synestezja – zmysły muszą zostać wciągnięte w wir doświadczenia!

Victorians to projekt inspirowany kulturą artystyczną XIX wieku oraz wszystkim, co z tego źródła wyrasta… Zresztą „Victorians” to bardzo specyficzny wyraz, gdyż nazywa głównie artystów tworzących w epoce wiktoriańskiej. W swoich muzycznych wędrówkach muzycy doszli do przekonania, że potrzebują zespołu, w którym mogliby urzeczywistnić świat fantazji, nie tylko muzycznych, ale również wizualnych i werbalnych. Tak narodził się Victorians – Aristocrats’ Symphony. 

Sztuka może odmienić ludzkie życie i świat wokół nas, który w swoim pośpiechu ślizga się jedynie po powierzchniach prawdziwych wartości i jest jak wielki gorset, który trzeba rozciąć, aby znaleźć miejsce dla urzeczywistnienia swoich marzeń. Muzyka natomiast jest doskonałym medium, dzięki któremu Victorians opowiada swoją historię. 

Źródło: Fantom Media

Więcej info: 

www.facebook.com/victorians.bandwww.victorians.pl