Victoriansgroup 3
Victoriansgroup 3

Victorians prezentuje debiutancki album „Revival”! Posłuchaj pierwszego utworu z płyty!

Pochodzący z Bielska-Białej zespół Victorians już 26 października zadebiutuje płytą zatytułowaną “Revival”. Muzycy przygotowali 10 utworów z pogranicza muzyki symfonicznej, gotyckiej i metalowej.

Materiał na debiutancką płytę powstał przełomie czerwca i lipca w częstochowskim MP Studio, pod czujnym okiem (i uchem) Mariusza Piętki, który współpracował z takimi zespołami jak Sabaton, Pathfinder czy Cristal Viper. Zespół Victorians zarejestrował 10 niepowtarzalnych kompozycji. Za sesję zdjęciową odpowiada Katarzyna Niwińska. Na stronie zespołu można znaleźć wszystkie zdjęcia z tej sesji – http://www.facebook.com/victorians.band/photos_stream, a pod tym linkiem krótki film dokumentujący pracę w studio – http://youtu.be/dTnJi_HtidM

Do promocji albumu wybrano singiel In The End, który można odsłuchać w serwisie Soundcloud – http://soundcloud.com/utis-aristocrat/in-the-end. “Revival” jest już przedpremierowo dostępny w iTunes – https://itunes.apple.com/us/album/revival/id567178111 natomiast 26 października do sprzedaży trafi fizyczne wydanie w formacie digipack.

Victorians to coś więcej niż muzyka, to również niepowtarzalny image! Sam zespół przyznaje, że jest to urzeczywistnienie fantazji, które drzemią w każdym z nas, choć nie w każdym te same, i najchętniej nosiliby się tak na co dzień. Victorians nie ukrywa swoich fascynacji kulturą artystyczna XIX wieku i jej spuścizną, co fani będą mogli odczuć podczas koncertów promujących debiutancką płytę – pierwszy z nich już w najbliższy piątek 19.10 w krakowskim klubie Kwadrat u boku Jelonka: http://pl-pl.facebook.com/events/180149602120602/permalink/185038851631677http://krakow.studentnews.pl/s/8/53030-Krakow-imprezy-koncerty-informacje/4007895-Jelonek-w-klubie-Kwadrat-Victorians-supportem.htm?c1=11535

Biografia:

Victorians – zespół z Bielska-Białej, który powstał w 2010 roku. Skupił wokół siebie muzyków znanych z Noxiferis, Axis Mundi, Nemezys, Psyklon Trip. Na przełomie czerwca i lipca 2012 roku zespół zarejestrował materiał na swoją debiutancką płytę „Revival”, która ukaże się jesienią tegoż roku. Victorians tworzy, a twórczość jego to nie tylko muzyka symfoniczno-metalowa z niepowtarzalnym wokalem Eydis, ale również strona wizualna – ważna jest synestezja – zmysły muszą zostać wciągnięte w wir doświadczenia!

Victorians to projekt inspirowany kulturą artystyczną XIX wieku oraz wszystkim, co z tego źródła wyrasta… Zresztą „Victorians” to bardzo specyficzny wyraz, gdyż nazywa głównie artystów tworzących w epoce wiktoriańskiej. W swoich muzycznych wędrówkach muzycy doszli do przekonania, że potrzebują zespołu, w którym mogliby urzeczywistnić świat fantazji, nie tylko muzycznych, ale również wizualnych i werbalnych. Tak narodził się Victorians – „Aristocrats’ Symphony”. 

Sztuka może odmienić ludzkie życie i świat wokół nas, który w swoim pośpiechu ślizga się jedynie po powierzchniach prawdziwych wartości i jest jak wielki gorset, który trzeba rozciąć, aby znaleźć miejsce dla urzeczywistnienia swoich marzeń. Muzyka natomiast jest doskonałym medium, dzięki któremu Victorians opowiada swoją historię. 

Źródło: Fantom Media

Więcej informacji: – www.facebook.com/victorians.band – www.victorians.pl