„Oni przyszli” – zapowiedź solowego albumu Glacy

Piotr „Glaca” Mohamed, szerzej znany z działalności w kultowym Sweet Noise czy projektu My Riot, M.T. Void, potwierdził jakiś czas temu, że oficjalnie wydaje solową płytę w tym roku. Na efekt finalny pozostaje słuchaczom czekać cierpliwie do kwietnia, kiedy to album ma trafić w całości do odsłuchu. 

Powrót Glacy na muzyczną scenę po kilku latach milczenia napawa zarówno pewną niepewnością, jak i wielkim entuzjazmem. Jak podkreśla sam muzyk, album był praktycznie gotowy w 2015 roku, lecz ciągle coś mu przeszkadzało w wydaniu tego materiału. Spotkanie po blisko 10 latach z gitarzystą Sweet Noise, Magicem, podsunęło pomysł, by znów, z elektroniczno – beatowych utworów, nakierować się na trochę ostrzejsze granie. Ostatecznie, jak mówi sam artysta, płyta będzie bardzo oryginalna, świeża i niegoniąca za trendami. Możemy być pewni, że Piotr, wracając, będzie miał coś ważnego do przekazania, dzięki jak zawsze zaangażowanym tekstom.

Powyżej prezentujemy okładkę pierwszego singla Oni przyszli, gdzie grą na skrzypcach i wokalnie udziela się Monika Emat, a na basie zagrał przyjaciel muzyka, Justin Chancellor, znany z występów w grupie Tool i wspólnej pracy przy projekcie M.T Void. Premiera teledysku i singla 16 stycznia. 

Tego dnia na łamach naszego portalu udostępnimy wideo do utworu, a póki co zapraszamy do śledzenia poczynań Piotra w mediach społecznościowych. Nadchodzi Czas Ludzi Słońca! Bądźcie czujni.