DSC08560 - Fot. J. Drabek
DSC08560 - Fot. J. Drabek

Piotr Budniak Essential Group: Jubileuszowa Trasa „Terms of Use”

plakat Terms of Use

Międzynarodowa trasa koncertowa z okazji 10-lecia zespołu

W maju 2024 roku Piotr Budniak Essential Group wyrusza w międzynarodową trasę koncertową, świętując swoje dziesięciolecie. Zespół zaprezentuje premierowy materiał z albumu „Terms of Use”.

Kim jest Piotr Budniak?
Piotr Budniak, jeden z najbardziej aktywnych perkusistów młodszego pokolenia, ma zaledwie 33 lata, ale jego doświadczenie i osiągnięcia imponują. Regularnie współpracuje z czołowymi zespołami polskiej sceny jazzowej, takimi jak Kasia Pietrzko Trio, Alchemik Big Band czy Adam Jarzmik Quintet. Na swoim koncie ma niemal 30 nagranych albumów i wiele prestiżowych nagród. Współpracował z legendami jazzu, takimi jak: Tomasz Stańko, Janusz Muniak czy Zbigniew Namysłowski.

Piotr Budniak Essential Group
Od 10 lat Piotr Budniak z powodzeniem prowadzi swój zespół Piotr Budniak Essential Group, tworząc muzykę pełną unikalnego języka i rozpoznawalnego brzmienia. Zespół złożony jest z najciekawszych instrumentalistów młodego pokolenia, a jego koncerty cieszą się uznaniem krytyków i publiczności.

Czytelnicy magazynów Jazz Forum i JazzPRESS uznali grupę za jeden z najlepszych polskich zespołów jazzowych. Mają na swoim koncie pięć znakomicie przyjętych albumów i współpracowali z wybitnymi artystami, takimi jak Peter Evans, David Dorůžka czy Piotr Wojtasik.

Trasa „Terms of Use”
Z okazji 10-lecia zespół rusza w trasę koncertową po Europie, prezentując najnowszy materiał „Terms of Use”. To swoiste studium niepisanych zasad, którym poddajemy się w społeczeństwie i muzyce. Podczas części koncertów z zespołem wystąpi czeski gitarzysta David Dorůžka, z którym Piotr Budniak Essential Group współpracuje od lat.

Skład zespołu:

Wojciech Lichtański – saksofon altowy i sopranowy
David Dorůžka – gitara
Kajetan Borowski – fortepian
Piotr Narajowski – kontrabas
Piotr Budniak – perkusja

Terminy koncertów (I część trasy – wiosna 2024):

15.05 – Wrocław, Vertigo Jazz Club
16.05 – Bańska Bystrzyca, Słowacja, Hogo Fogo Jazz & Art Club
17.05 – Praga, Czechy, Jazz Dock
18.05 – Zielona Góra, Piekarnia Cichej Kobiety
19.05 – Poznań, Blue Note
22.05 – Gliwice, CK Jazovia
7.06 – Sucha Beskidzka, Cofeina Jazz Cafe
8.06 – Tuchów, Kameralia Gitarowe
9.06 – Drezno, Niemcy, Blue Note

Więcej informacji:
Oficjalna strona zespołu
Facebook
Instagram