Acute Mind powraca z nową płytą

Lubelski prog-rockowy zespół Acute Mind powraca z nową płytą! Album zatytułowany „Under The Empty Sky” zostanie wydany przez poznańską wytwórnię Oskar

Od premiery debiutanckiej płyty minęła już dekada i muzycy postanowili ponownie spotkać się, aby w nieco odmienionym składzie zaaranżować i zarejestrować swoje pomysły, które powstawały przez ostatnich kilka lat. Efektem tej pracy jest druga płyta w dorobku zespołu zatytułowana „Under The Empty Sky”. Album zawiera 9 niesztampowych kompozycji, stylistycznie utrzymanych w nurcie prog-rocka i prog-metalu. Autorem większości utworów jest basista i założyciel zespołu Arkadiusz Piskorek, a całość nagrań zrealizowana została w MajArt Studio pod czujnym okiem gitarzysty i wokalisty zespołu, Marka Majewskiego.

Premiera nowego krążka zaplanowana jest na 3 lipca 2020. Data ta nie jest przypadkowa, bo w tym czasie odbyć miał się 14 Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego. Z wiadomych przyczyn wydarzenie zostało przełożone, a dzień ukazania się płyty jest ukłonem zespołu w stronę wszystkich fanów, którzy planowali pojawić się na festiwalu. 

Utworem promującym album jest tytułowy Under The Empty Sky, do którego klip tekstowy można oglądać na YouTube’owym kanale zespołu.