1264687e-7820-426c-a65d-1db001c94951
1264687e-7820-426c-a65d-1db001c94951

Cavatina Guitar Festival: Bielsko-Biała na gitarowej mapie Europy

1200x630

Bielsko-Biała wita wiosnę w wyjątkowy sposób! W dniach 15-19 maja 2024 roku obędzie się tam Cavatina Guitar Festival oferujący uczestnikom wyjątkowe koncerty i inspirujące panele dyskusyjne. Wydarzenie to to nie tylko koncerty i muzyka, ale także platforma wymiany wiedzy i doświadczeń między artystami a publicznością. Festiwal, dzięki bogatemu programowi, kładzie miasto na gitarowej mapie Europy, przyciągając fanów muzyki z całego świata.

Line-up na Scenach Cavatina Hall i Guitar City

Główna scena Cavatina Hall to miejsce, gdzie publiczność będzie miała okazję usłyszeć gwiazdy światowej muzyki, takie jak FINK, Miles Kane czy Krzysztof Zalewski. Wystąpią także Kinga Głyk, John J Presley, Blanco White, Marcin Patrzałek i Roo Panes. Każdy z nich przyniesie na scenę własny, niepowtarzalny klimat, zapewniając publiczności niezapomniane wrażenia.

Nieco mniejsze, ale równie ważne koncerty odbędą się w przestrzeni Guitar City. Tam uczestnicy mogą liczyć na bardziej intymną atmosferę, podczas której będą mogli bliżej poznać artystów i ich muzykę. W programie znalazło się 15 koncertów z udziałem różnorodnych wykonawców, od Misii Furtak, po Leskiego i Izzy & The Black Trees. Legendarne SBB również pojawi się na scenie, a atmosferę dopełnią takie zespoły jak PKS Trio, The Saturday Tea, Jackobrango, Runforrest, VHS oraz The Unrest. Młody talent Dawid Tyszkwsoki dopełni ten różnorodny line-up.

Od Sceny do rozmowy: wywiady i panele w Guitar City

Guitar City to serce Cavatina Guitar Festival, gdzie poza panelami dyskusyjnymi dominować będą wywiady z artystami. To niepowtarzalna okazja, by poznać procesy twórcze i inspiracje muzyków oraz zrozumieć ich spojrzenie na muzykę.

 1. Dawid Tyszkowski – Świeże spojrzenie na muzykę
  W panelu „(Nie)debiutant. Dawid Tyszkowski o tym, jak znaleźć pomysł na siebie i wyróżnić się z tłumu” młody artysta opowie o swojej drodze do indywidualności. Rozmowę poprowadzi Marcelina Słomian z Radia Nowy Świat.
 2. Krzysztof Zalewski – Autentyzm ponad wszystko
  Artysta podzieli się przemyśleniami na temat autentyczności i trwania przy własnym stylu podczas dyskusji „Iść własną drogą” z Anną Gacek.
 3. Kinga Głyk – Jazzowy rozgłos za oceanem
  Kinga Głyk, której jazzowe brzmienia zdobyły serca amerykańskiej publiczności, w rozmowie z Marcinem Bąkiewiczem z Antyradia opowie o swojej karierze w USA.
 4. Kobiece perspektywy w muzyce
  Agata Karczewska i Izabela Rekowska z Izzy & The Black Trees podzielą się doświadczeniami w panelu „Kobiece Głosy w Muzyce”, prowadzonym przez Jarka Szubrychta z Gazety Wyborczej.
 5. Różnorodność rocka – szczerość Tomek Ziętek
  Tomek Ziętek w panelu „Ile dziś w muzyce rockowej jest szczerości?” podyskutuje z Marceliną Słomian o autentyczności w rocku.
 6. Aspiracje i Scena Gitarowa w Polsce
  Marcin Patrzałek i Marcin Bąkiewicz zastanowią się nad kondycją muzyki gitarowej w Polsce w panelu „Czy chłopak z gitarą może podbić dziś stadiony?”, prowadzonym przez Jarka Szubrychta.
 7. Polski rock – kronika i przyszłość
  Jarek Szubrycht i Marcin Bąkiewicz podejmą dyskusję „Kiedyś to było”, w której omówią historię i przyszłość polskiego rocka oraz sposoby na utrwalenie jego dziedzictwa.
 8. Słowa mocniejsze od dźwięków
  Skubas, znany z głębokiego przekazu swoich tekstów, w rozmowie z Piotrem Metzem z Radiowej Trójki, zdradzi, jak tworzyć przekaz, który rezonuje z emocjami słuchaczy.

Panele te oferują unikalny wgląd w świat muzyki z perspektywy jej twórców. Cavatina Guitar Festival to nie tylko muzyka, ale także miejsce, gdzie rozmowa i wymiana doświadczeń są równie ważne. Festiwal zaprasza do udziału w wyjątkowych rozmowach, które uzupełnią muzyczne doznania płynące z koncertów.