Koncert w ramach premiery nowego albumu grupy Popsysze

Popsysze to trio z trójmiasta, które powstało w 2008 roku. W skład zespołu wchodzą Jarek Marciszewski (gitara, wokal), Sławek Draczyński (bas) oraz Kuba Świątek (perkusja, wokal). Zespół ma na swoim koncie dwie płyty „Popstory” (2012) oraz „Popsute” (2015). Trzecia płyta powstała w kwietniu 2016 roku w trakcie tygodniowego pobytu w domku wypoczynkowym w pomorskiej wsi Kopalino – w czasie tego wyjazdu została skomponowana i zaaranżowana większość utworów na nowy album. W nagranym materiale słychać morze, czuć wilgotną ziemię. Okolica zauroczyła oraz zainspirowała zespół i właśnie z tego powodu jako nazwę wydawnictwa wybrano „Kopalino”.

Singlem promującym płytę jest utwór pt: Słońce, do którego teledysk stworzyła Joanna Kucharska.

Data: 11 lutego 2017 (sobota)

Godzina: 19:00

Miejsce: B90

Adres: Gdańsk ul Elektryków

Bilety: 15, 20, 25

Podczas koncertu gościnnie na instrumentach perkusyjnych zagra Sławomir „Rodriguez” Porębski. Pojawią się także wizualizacje, za które odpowiedzialny będzie Dawid Bistram.

W roli suportu zagra zespół Technolodzy Procesu. Technolodzy Procesu powstali w 2016 roku jako efekt fascynacji wolną improwizacją, muzyką industrialną i minimalizmem, z jednej strony, a muzyką etniczną i medytacyjną z drugiej. Duet tworzą Bartosz Chylewski i Piotr Wyrwaszewski, a za wizualną stronę sobotniego występu odpowiadać będzie Laura Adel.

Poniżej promo albumu Semuta: