Witkacy w stylistyce mrocznego jazzu i trip hopu

16 grudnia ubiegłego roku bułgarska wytwórnia Dusted Wax Kingdom wydała pierwszy album tego wykonawcy – „71, Trip In Six-Dimensional Spacetime”. Materiał muzyczny przyjął się bardzo dobrze, co zaowocowało kilkoma przychylnymi recenzjami, a sama EP-ka po naszym pozytywnym rozpatrzeniu została objęta patronatem medialnym Laboratorium Muzycznych Fuzji. Kierując głęboką nadzieję w rozwoju tego artysty, zawiadamiamy o premierze nowego krążka, którego wypuszczenie na światło dzienne zaplanowane jest na drugą połowę września.

Tym razem mamy do czynienia z dość psychodeliczną muzyką utrzymaną w stylistyce mrocznego jazzu i trip hopu. Podwójny album jest muzyczną interpretacją dzieł polskiego artysty – Stanisława „Witkacego” Witkiewicza. Do komponowania muzyki zabierał się bardzo ostrożnie, ponieważ chciał w pełni oddać muzyce klimat wierszy, obrazów i rysunków. Muzyczny świat zawarty w 34 utworach – to zderzenie żywych instrumentów, sampli i elektroniki przez prawie dwie godziny, których czas podzielony jest na dwie części: melodyjną i psychodeliczną.

Serdecznie zapraszamy w tę nietypową i niecodzienną podróż po świecie muzyki… Sprawdźcie zapowiedź pod następującym linkiem: www.youtube.com/playlist?list=PLHEu1NG9qmyAv56rjodgIlC_vXDcpCtbJ.