Soundtrack do oscarowego filmu „Sound of Metal” już dostępny

Oryginalna ścieżka dźwiękowa do znakomicie ocenianego, wyróżnionego Oscarami (Najlepszy montaż oraz Najlepszy dźwięk) filmu „Sound of Metal” właśnie doczekała się premiery. Na soundtrack składają się przygotowane specjalnie na potrzeby tego niesamowitego pod względem dźwiękowym dzieła kompozycje Abrahama Mardera i Nicolasa Beckera, jak również utwory Rejoice, Beelzebub! Thomasa de Hartmanna i George’a Ivanovicha Gurdjieffa; Cet amour me tue w wykonaniu Arthura H i Marthy Wainwright, a także filmowych aktorów Olivii Cooke i Mathieu Amalrica; a dodatkowo dwie piosenki Margaret Chardiet. W trzech utworach na albumie pojawia się światowej sławy perkusistka, Evelyn Glennie. Ponadto wśród wykonawców znaleźli się Marder, Becker oraz odtwórca głównej roli Riz Ahmed. Poniżej można zobaczyć klip do utworu z finałowej sceny, którego twórcą jest Abraham Marder.

„Sound of Metal” wyreżyserował Darius Marder, na podstawie scenariusza, który napisał z Abrahamem Marderem. Film przedstawia historie Rubena (w tej roli Riz Ahmed), punk-metalowego perkusisty, który nagle traci słuch, a tym samym swoją tożsamość. „Los Angeles Times” nazwał film głęboko poruszającym i pozostawiającym niezatarte wrażenie.

„Film dzieli się dla mnie (nieformalnie) na trzy dźwiękowe struktury, dlatego od dawna zależało mi na tym, by stworzyć album, który byłby żywą i realistyczną, a zarazem słodko-gorzką wariacją dźwiękowej podróży Rubena. Chcąc zatrzeć granice między projektowaniem dźwięku, a muzyką, nawiązałem współpracę z nagrodzonym Oscarem dźwiękowcem i kompozytorem, Nicolasem Beckerem, jak również z legendarną głuchą perkusistką, Evelyn Glennie. Przygotowany przez nas soundtrack, ma być zarówno odbierany przez ciało, jak i tradycyjnie słuchany uszami. Zestaw zawiera również nowe, eklektyczne nagrania z filmu, jak chociażby duet Arthura H z Marthą Wainwright Cet amour me tue wyprodukowany przez Thomasa Bartletta” – powiedział Abraham Marder.

„Sound of Metal” uznany został przez American Film Institute za jeden z dziesięciu najlepszych filmów 2020 roku. Obraz nagrodzono dwoma Oscarami, a także wieloma innymi statuetkami, w tym Critics’ Choice Movie czy BAFTA.

O filmie „Sound of Metal” (opis dystrybutora)

Mają tylko siebie i muzykę. Ruben (Riz Ahmed) jest pełnym pasji perkusistą, a Lou (Olivia Cooke) przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lou nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.

(Visited 1 times, 1 visits today)