Słoweńska Siddharta zapowiada nową płytę

We wrześniu ukazał się album „Infra” słoweńskiej grupy Siddharta, a tymczasem grupa zapowiada kolejną płytę, zatytułowaną „Ultra”. Wydawnictwo ukaże się w Polsce 8 stycznia nakładem MonseArt Music. Niedawno premierę miał nowy klip Siddharty do utworu Nastalo Bo, pierwszej kompozycji promującej nową płytę, który znajdziecie na samym dole wiadomości. Oba albumy są prezentem dla fanów z okazji dwudziestolecia istnienia Siddharty. 

Siddharta powstała w 1995 roku, kiedy czterej przyjaciele – Tomi M. (wokal, gitara), Primož B. (gitara, wokal), Primož M. (gitara basowa) i Boštjan M. (perkusja) – postanowili zacząć grać razem pod nazwą przyjętą z tytułu znanej książki Hermanna Hesse. W 1999 roku rozpoczęło się pasmo największych sukcesów zespołu. Klip My Dice z 2004 roku był wykorzystywany w czołówce MTV Rock Chart i emitowany przez tydzień w MTV Europe. Od 20 września 2004 roku pojawiał się również w kilku innych ważnych stacjach w Europie (MTV, VIVA, VH1). 13 września 2004, razem z premierą w MTV Europe, Siddharta została uznana przez MTV za Artystę Tygodnia. W 2005 roku Siddharta otrzymała w Lizbonie swoją pierwszą nagrodę MTV European Music Award (EMA) w kategorii Best Act. Ten sukces grupa powtórzyła rok później, zwyciężając w kategorii Artist of the Year. 

Zespół kilkukrotnie występował w Polsce, gdzie cieszy się dużą popularnością. Ostatni raz – w 2014 roku, gdy wystąpił na koncertach w Głogowie, Warszawie, Krakowie i Lublinie.