Mahogany Frog – „In The Electric Universe”

„In The Electric Universe” to siódma płyta studyjna kanadyjskiej formacji Mahogany Frog. Jeśli ktoś chciałby przekonać nieprzekonanych co do artystycznych wartości szeroko pojętej muzyki elektronicznej, to zawartość na tym albumie służyłaby pomocą. Panowie z Winnipeg inspirując się psychodelią la 60., fuzją jazzu i rocka lat 70. oraz ambientem, którego źródła sięgają lat 50., serwują nam muzykę tak ambitną jak i w pełni przyswajalną.

Formalnie ich kompozycje przypominają niekończące się perpetum mobile. Eksplorowane jest nie tylko brzmienie, ale również pozostałe elementy ciekawie skonstruowanych kompozycji. Ogromne znaczenie odgrywa tu melodyka, która wprowadza słuchacza w coraz to nowe nastroje. Może być psychodelicznie, hipnotycznie, motorycznie, industrialnie, surowo, a nawet neoromantycznie. Wielowarstwowość ich muzycznej wypowiedzi jest tu nie do przecenienia. Mahogany Frog z pełną konsekwencją konstruuje, aby zaraz zacząć to dekonstruować, formując swoistą muzyczną sinusoidę.

Nieortodoksyjne brzmienia i kompleksowość aranżacji jest już wystarczającą zachętą do zapoznania się z tym albumem, ale takie utwory jak Floral Flotilla (Sail To Me My Love in Your…) świadczą o potencjale do tworzenia niemal przebojowych pozycji. Ta elektroniczna polifonia potrafi się dosyć dosłownie wwiercić w głowę odbiorcy i z powodzeniem pozostać tam na dłużej. Podobno zespół robi niezłe show podczas występów na żywo. Warto byłoby to sprawdzić.

1. Theme From P.D. 2. Psychic Police Force 3. Floral Flotilla (Sail To Me My Love in Your...) 4. Cube 5. Octavio 6. ((Sundog)) SKŁAD: Graham Epp – gitara, keyboard, elektronika; Jesse Warkentin - gitara, keyboard, elektronika; Scott Ellenberger – gitara basowa, keyboard, elektronika; Andy Rudolph – perkusja, keyboard, elektronika WYDANIE: MoonJune Records, 26 marzec 2021
KONCEPT
8.5
WYKONANIE
8.2
PRODUKCJA
8
OCENA CZYTELNIKÓW2 Votes
9.6
8.2
OCENA