Kontrabasista Richard Andersson z nową odsłoną autorskiego tria

Duński kontrabasista Richard Andersson chętnie zapraszany jest do współpracy przez muzyków z całego świata. Jego dyskografię w roli sidemana można uznać za imponującą. Polscy miłośnicy jazzu i muzyki improwizowanej mogą pamiętać go między innymi z zespołu Ocean Fanfare, który współpracuje z Tomaszem Dąbrowskim.

Muzyk znajduje czas również na autorskie projekty, z których za najważniejszy uważa trio NOR. Grupa prezentuje charakterystyczne brzmienie nordyckiego jazzu. Jej najnowszy album zatytułowany „UNDO”, ukaże się 12 maja nakładem Hobby Horse Records. Na „UNDO” znajdziemy muzykę spokojną, acz mroczną. W ośmiu utworach kwartet zabiera słuchaczy w przestrzenie pełne napięcia, hipnotyzujących riffów, złożonych tonacji i elegijnych melodii.

Po dwóch wysoko ocenionych albumach i niemal setce koncertów trio zdecydowało się na wzbogacenie swojego głosu dodatkowym instrumentem. Gościnnie występujący z zespołem gitarzysta Hilmar Jensson uzupełnia kompozycje frisellowskimi wibracjami.

SKŁAD: Richard Andersson – kontrabas; Oskar Gudjonsson – saksofon; Matthias Hemstock – perkusja; Hilmar Jensson – gitara