Premiera nowego albumu warszawskiego Amarok „Hero”

Amarok powraca z nowym albumem! Do Michała i Marty Wojtas dołączają ich starzy znajomi – Kornel Popławski i Konrad Zieliński, a rezultatem tej współpracy jest album „Hero”, będący kontynuacją „Hunt” z 2017 r.

Podobnie jak we wspomnianym „Hunt”, mamy tutaj doceniane przez fanów i krytyków charakterystyczne dla zespołu połączenie rocka progresywnego z folkiem i ambientem okraszone przepiękną, choć subtelną, gitarową wirtuozerią. Warstwie dźwiękowej nie brak egzotyczności, bowiem w utworach można usłyszeć także instrumenty rzadziej spotykane, np. skrzypce, theremin, gong wietrzny, djembe, harmonium, flet czy kije deszczowe.

Utwory posiadają bogatą warstwę liryczną, w których wokale nawiązują do postępującej cyfryzacji naszego życia i niepewnym miejscu człowieka w przyszłości. Znajdują się tu także przepiękne instrumentalne fragmenty przywodzące na myśl muzykę filmową, niejednokrotnie stylem odpowiadające obrazom z „Wojny Światów” H.G. Wellsa. „Hero” to opowieść o bohaterze, który walczy o przetrwanie, mierząc się z rzeczywistością i z samym sobą. O każdym, kto z odwagą podąża w nieznane. Teksty poszczególnych utworów, osadzone w tej koncepcji, dotykają także aktualnej sytuacji pandemicznej.

Najnowszy album „Hero” to zbiór nowatorskich, świeżo brzmiących i wyjątkowo przestrzennych kompozycji, o równie mocnej warstwie lirycznej, która zadaje bardzo aktualne pytania dotyczące naszej przyszłości. Polecamy poświęcić chwilę czasu, by zagłębić się w świat tej wyjątkowej muzyki i oddać przemyśleniom. Klimat panujący w utworach hipnotyzuje od pierwszego odsłuchu i skłania do wielu kolejnych.

(Visited 2 times, 1 visits today)