Margo Zuber 2 (foto Jan Drabek)
Margo Zuber 2 (foto Jan Drabek)

„Cisza”, która brzmi – debiutancki album Margo Zuber

Gosia_Cisza_front_web_new

29 lutego za sprawą SJ Records, światło dzienne ujrzał debiutancki album Margo Zuber zatytułowany „Cisza”. To zbiór utworów, w których artystka zdecydowała się podzielić swoimi autorskimi tekstami i melodiami, tworząc dzieło niezwykle osobiste i introspektywne. „Cisza” jest nie tylko tytułem; stanowi klucz do zrozumienia głębokiego przesłania płyty, odnosząc się do uniwersalnych doświadczeń samotności i poszukiwania wewnętrznego spokoju wśród zgiełku codzienności. Przez muzykę, Margo Zuber zaprasza nas do zatrzymania się, posłuchania i odnalezienia własnej przestrzeni ciszy, gdzie można skonfrontować się z najgłębszymi myślami i uczuciami.

Produkcja albumu, która miała miejsce w maju 2023 roku w Cavatina Studio, wyróżnia się unikatowym składem instrumentalnym, w którym znaczącą rolę odgrywają organy Hammonda, fortepian oraz perkusja. Taka kombinacja, wraz z niezwykłym, głębokim głosem Margo Zuber, tworzy niepowtarzalne brzmienie, które zdecydowanie odróżnia ten album na tle innych produkcji muzycznych.

Margo Zuber, będąca nie tylko wokalistką, ale i autorką tekstów oraz kompozytorką, posiada bogatą historię występów w Polsce i za granicą, a jej sukcesy na różnych konkursach jazzowych świadczą o wysokim uznaniu w środowisku muzycznym. To doświadczenie i pasja do muzyki znajdują odzwierciedlenie na płycie, gdzie każda kompozycja jest świadectwem głębokiej emocjonalnej i artystycznej wrażliwości. Teksty Margo Zuber, pełne osobistych wyznań i refleksji, tworzą unikalną narrację, która zaprasza słuchacza do introspekcji.

Wyróżnienie zasługuje także wyjątkowa współpraca artystki z muzykami takimi jak: Kajetan Galas, Grzegorz Pałka i Mateusz Pałka, którzy swoją grą dodają albumowi dodatkowych wymiarów. Ich interpretacje, pełne wyczucia i artystycznej wrażliwości, doskonale komplementują wokal Margo, tworząc bogate, wielowymiarowe brzmienie.

„Cisza” Margo Zuber to album, który przekracza granice jazzu, wplatając w swoje brzmienie elementy różnych gatunków muzycznych i emocjonalną głębię. Jest to płyta, która nie tylko świadczy o artystycznym dojrzewaniu wokalistki, ale również stanowi zaproszenie do świata pełnego refleksji i emocjonalnych przeżyć. Ten debiut fonograficzny z pewnością pozostawi trwałe wrażenie na wielu słuchaczach i jest ważnym krokiem w karierze Margo Zuber, zapowiadającym kolejne muzyczne eksploracje.