428654956_24884833734493315_3942217037496163362_n
428654956_24884833734493315_3942217037496163362_n

„Giselle. Prawdziwie oddany” – nowa muzyczna powieść Maurycego Nowakowskiego

Okładka 2

26 kwietnia tego roku na półki księgarń trafi najnowsze dzieło Maurycego Nowakowskiego, znanego polskiego pisarza i dziennikarza muzycznego. Książka zatytułowana „Giselle. Prawdziwie oddany” jest zapowiedzią serii, która ma połączyć dwie największe pasje autora: literaturę i muzykę. Wydawnictwo Virtus Nobilitat ma nadzieję, że nowa powieść zyska uznanie zarówno wśród miłośników rocka, jak i wielbicieli literackiego słowa.

Maurycy Nowakowski, znany z biografii takich artystów jak Peter Gabriel, Phil Collins czy polski zespół Riverside, tym razem zdecydował się na zmianę gatunku. Po sukcesach w pisaniu kryminałów oraz dystopii – gdzie zdobył uznanie krytyków i czytelników – autor skupia się na fikcyjnej opowieści osadzonej w świecie muzyki.

Fabuła książki
„Giselle. Prawdziwie oddany” opowiada historię dwóch mężczyzn, Patricka i Leonarda, których życie kręci się wokół muzyki, lecz w zupełnie różnych światach. Patrick to bogaty producent radiowych hitów, natomiast Leonard to skromny uliczny grajek. Obydwaj mieszkają w Londynie i choć ich ścieżki rzadko się przecinają, to jednak łączy ich wspólna pasja i marzenie o rockowej karierze. Nowakowski z wirtuozerią opisuje ich trudy i przeciwności, które muszą pokonać, aby osiągnąć swoje cele.

Rekomendacje i oczekiwania
Książka już przed premierą zdobyła pozytywne opinie. Mariusz Duda, lider zespołu Riverside, chwali książkę za głęboki wgląd w psychikę muzyków i autentyczność, z jaką autor przedstawił kulisy branży muzycznej. To nie tylko historia o muzyce, ale przede wszystkim o dążeniu do spełnienia swoich marzeń, niezależnie od przeszkód – mówi Duda.

Dystrybucja i dostępność
Do wakacji głównym dystrybutorem książki będzie Rock Serwis, co z pewnością ucieszy fanów rocka. Książka będzie dostępna zarówno w tradycyjnych księgarniach, jak i w sprzedaży internetowej.

„Giselle. Prawdziwie oddany” to obiecujące połączenie fikcji z elementami biografii, które ma szansę zainteresować nie tylko fanów muzyki, ale także wszystkich, którzy w literaturze poszukują prawdziwych emocji i głębokiego przekazu. Premiera tej powieści to bez wątpienia jedno z najciekawszych wydarzeń literackich tego roku w Polsce.