Jazz z Wami i legenda Miliana

Festiwal Jazz z Wami, Stowarzyszenie Jazz Poznań, Estrada Poznańska i Miasto Poznań pragną zaprosić na wyjątkowe wydarzenie. 7 stycznia 2017 r. w ramach festiwalu Jazz z Wami w Estrada Poznańska koncertowa premiera albumu! Na program koncertu złożą się wybrane przez Fortunę kompozycje Jerzego Miliana starannie wyselekcjonowane spośród nagrań zgromadzonych w archiwach poznańskiego Radia Merkury. 

Wystąpią: 

Maciej Fortuna – trąbka

Krzysztof Dys – fortepian

Jakub Mielcarek – kontrabas

Przemysław Jarosz – perkusja 

Anna Ziółkowska – skrzypce 

Jan Świeca – skrzypce 

Tomasz Ziółkowski – altówka 

Monika Baranowska – wiolonczela 

Premierze koncertowej towarzyszy premiera płytowa albumu „Jerzy Milian – Music For Mr. Fortuna“. Album będzie zarazem pierwszym w Europie fonagramem wydanym w interaktywnej aplikacji mobilnej „Stretch Milian“, umożliwiającej słuchaczowi dowolne moderowanie materiału dźwiękowego.

Dla każdej osoby, która zaszczyci nas swoją obecnością przygotowaliśmy pamiątkowy album CD z muzyką Jerzego Miliana w wykonaniu zespołu Macieja Fortuny.

Na albumie znajdzie się muzyka skomponowana przez legendarnego kompozytora i wibrafonistę jazzowego Jerzego Miliana dla Macieja Fortuny – utwór na trio jazzowe i kwartet smyczkowy. Program dopełnią utwory Miliana, które Fortuna znalazł w archiwach Radia Merkury.

Wydawnictwo ukaże się zarówno w postaci płytowej, jak również w aplikacji mobilnej „Stretch Milian“. Będzie to jeden z pierwszych fonogramów wydanych w interaktywnej aplikacji mobilnej umożliwiającej słuchaczowi dowolne moderowanie materiału dźwiękowego. Aplikacja będzie dostępna za darmo dla systemów iOS oraz Android. Autorem aplikacji jest Maciej Szałek. Aplikacja mobilna “Stretch Milian“ będzie również dostępna na niżej podanej stronie.

Więcej info: www.milian.poznan.pl