Koncert Maciek Wojcieszuk Quintet

fot. Jarek Rerych

Już w najbliższą środę w warszawskim klubie 12on14 odbędzie się koncert zespołu Maciek Wojcieszuk Quintet. MWQ to zespół założony w listopadzie 2013 roku, złożony ze studentów i absolwentów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Prezentowana przez niego muzyka to autorskie kompozycje lidera, będące sumą jego dotychczasowych doświadczeń na polu działalności artystycznej.

Podczas swojej działalności zespół miał okazję brać udział w rozmaitych festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. Jazz Juniors, Jazz OdNowa Festival, JazzBer, Bueno Jazz.

Niecodziennie jak na lidera formacji, Maciek Wojcieszuk stacjonuje za perkusją. Wielokrotnie wyróżniany za swoje indywidualne zdolności postanowił je potwierdzić nagrywając debiutancki album i pieczętując go autorstwem wszystkich kompozycji. Niezwykle utalentowany perkusista udowodnił, że potrafi przelać swoją pasję do jazzu na spójnie zrealizowany debiut, którego dojrzałości pozazdrościliby niejedni debiutujący artyści. – Konrad Beniamin Puławski – Laboratorium Muzycznych Fuzji.

Długo wyczekiwany, pierwszy album niezwykle utalentowanego perkusisty (i kompozytora) Maćka Wojcieszuka, zatytułowany „MWQ” ukazał się wreszcie, a my mieliśmy okazję i przyjemność zaprezentowania  publicznej premiery tej płyty w naszym klubie. Dodam, premiery niezwykle udanej. Cały kwintet zaprezentował się znakomicie, a solówki poszczególnych instrumentalistów były nagradzane zasłużonymi owacjami. Wypełniona po brzegi sala koncertowa pomieściła nie tylko „zwykłych” Gości, ale także mnóstwo obserwatorów branżowych śledzących z zainteresowaniem karierę tej kipiącej energią i świeżością formacji – Tomasz Pierchała – 12on14 Jazz Club – recenzja koncertu premierowego płyty „MWQ”.

SKŁAD:

Maciek Wojcieszuk Quintet

Kuba Łępa – saksofon

Paweł Palcowski – trąbka

Paulina Atmańska – fortepian

Adam Tadel – kontrabas

Maciek Wojcieszuk – perkusja

Środa, 11.12.2019 | 20:30

BILETY: 50 PLN

Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).