Muzyczna księga Mafaldy Minnozzi: „Natural Impression”

Mafalda Minnozzi, wybitna międzynarodowa wokalistka, z dumą prezentuje swoją najnowszą płytę „Natural Impression”. Na albumie Minnozzi śpiewa w językach portugalskim, francuskim, włoskim i angielskim, wyrażając swoją subtelną, promienną duszę.

Wokalistka zyskała uznanie jako wrażliwa interpretatorka, wykorzystująca swoje doskonałe umiejętności wokalne. Jej potężny i elastyczny głos, bogaty w tysiące niuansów, dominuje na scenie, zachwycając publiczność swoją fascynującą obecnością sceniczną. W nowym albumie „Natural Impression” Minnozzi razem z amerykańskim gitarzystą, aranżerem i producentem Paulem Riccim, prezentuje różnorodny zestaw utworów, w którym wyraża swoje głębokie zamiłowanie do Bossa Novy, Música Popular Brasileira (MPB), francuskiej chanson, włoskich standardów, amerykańskiego jazzu i innych gatunków muzyki z całego świata.

Na płycie towarzyszy jej doskonały zespół, a także wybitni goście specjalni, takie jak: Don Byron (klarnet), Doug Beavers (puzon), Joe Locke (wibrafon), John Patitucci (kontrabas), Michael Wolff (keyboard) i Kassin (perkusja). Jednym z najbardziej oczekiwanych momentów na albumie jest premierowe nagranie utworu Bruma autorstwa legendy Bossa Novy i MPB, Roberto Menescala, którego wcześniej nie było jeszcze nigdy nagrane. Utwór ten jest wyjątkowy, ponieważ Minnozzi wykonuje go w poruszającym duecie z Menescalem.

Mafalda Minnozzi urodziła się i dorastała w pobliżu Mediolanu, gdzie słuchała takich artystów jak: Edith Piaf, Frank Sinatra, Ella Fitzgerald, João Gilberto i Caterina Valente. W 1996 roku wyruszyła do Rio de Janeiro, aby nagrywać dla brazylijskiej wytwórni Som Livre. Przeniosła swoje artystyczne centrum do São Paulo, gdzie odniosła sukces jako artystka koncertowa i nagrała wiele albumów we współpracy z takimi artystami jak: Milton Nascimento, Leny Andrade, Guinga, Martinho Da Vila, Paulo Moura i wielu innymi.

Jej styl to zręczne połączenie wirtuozerii i eklektyzmu jazzu z kosmopolitycznym wyczuciem muzyki świata. Na albumie „Natural Impression” Minnozzi doskonale odnajduje się w repertuarze autorów takich jak: Antonio Carlos Jobim, Ivan Lins, Luiz Bonfá, Jacques Brel, Caetano Veloso, Tom Jobim, Vinicius de Moraes i wielu innych. Jej interpretacje są pełne pasji, emocji i głębokiego zrozumienia dla każdej piosenki, którą wykonuje.

Mafalda Minnozzi przedstawia również kilka swoich własnych kompozycji. Jej twórczość jest pięknie zaaranżowana, pełna subtelnego rytmu i harmonii, które doskonale podkreślają jej unikalny wokalny styl. Minnozzi jest artystką, która nieustannie eksploruje granice muzyki, łącząc różne gatunki i kultury. Jej głos jest instrumentem, którym potrafi wyrazić najgłębsze emocje i dotrzeć do serc słuchaczy na całym świecie.

„Natural Impression” to album, który zabiera nas w podróż po różnorodnych dźwiękach i historiach. To muzyczne arcydzieło, które ukazuje nie tylko talent i wrażliwość Mafaldy Minnozzi, ale także jej miłość do muzyki i chęć dzielenia się nią z innymi. Dzięki swojemu unikalnemu podejściu do muzyki i niezwykłej barwie swojego głosu, Mafalda Minnozzi zdobyła szerokie uznanie i lojalną grupę fanów na całym świecie. Jej koncerty są niezapomnianym przeżyciem, pełnym magii i energii.  „Natural Impression” to kolejny kamień milowy w jej artystycznej karierze, który pozostaje świadectwem jej niezwykłego talentu i poświęcenia dla sztuki.

Płyta będzie dostępna od 8 września 2023 roku i zostanie wydana przez MPI Records.