Nowy singiel Bibobit/Osiecka

Bibobit po raz kolejny przenosi nas w świat tekstów Agnieszki Osieckiej. Tym razem za sprawą interpretacji piosenki Księżyc frajer, śpiewanej w pierwotnej wersji przez wybitnego powojennego aktora komediowego Jaremę Stępowskiego.

Księżyc frajer to klasyczne warszawskie love story, z Kaśką z Mokrej w roli głównej. Bibobit przekuł piosenkę z lat sześcdziesiątych w zadziorną opowieść z klubu, do którego nie wchodzi się bez obstawy i nadał jej filmowo – imprezowego charakteru, z ożywczymi riffami sekcji dętej.

Premierowo tę wersję usłyszeliśmy na deskach poznańskiego Teatru Nowego podczas festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, a współpraca zespołu z aktorkami zaowocowała ich obecnością także tym utworze. Wkrótce, obok kilkunastu pozycji, trafi na studyjny album Bibobitu, w całości poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej.

Księżyc Frajer to trzeci singiel, po Rozmowie poety z komornikiem i Życie nie stawia pytań, promujący zapowiadaną na 2021 płytę Bibobit/Osiecka.

„Kiedy okazało się, że nie możemy kontynuować naszej działalności koncertowej, a nasz ostatni występ w Poznańskim Teatrze Nowym stał się jednocześnie pierwszym w Polsce pandeminicznym koncertem on-line w covidowej rzeczywistości, aby nie zwariować, zanurzyliśmy się w pracę nad koncept albumem – Bibobit/Osiecka. Niby pracowaliśmy głównie nad muzyką, ale stale rezonowały w nas słowa poetki z piosenek i archiwalnych wywiadów, którymi okraszone miało być wydawnictwo. Jej cytaty zaczęły odbijać się w zwierciadle czasu. Wtedy zorientowaliśmy się, że nasza idea koncept albumu z materiałem Agnieszki Osieckiej i z jej komentarzami tworzy swojego rodzaju kalendarz. Utwory połączyły się naturalnie z kolejnymi miesiącami. Dlatego postanowiliśmy systematycznie dzielić się ze słuchaczami nowymi interpretacjami, których finałem będzie wydawnictwo płytowe. Ostrożnie rysujemy nasze plany, ale jeśli pandemia ich nie pokrzyżuje album pojawi się w drugim kwartale 2021!” – zapowiada frontman zespołu Daniel Moszczyński.